Co o vás prozrazují geny, které zdědíme? Ovlivňují také to nejdůležitější, co v životě hledáme

Může být štěstí genetické? Nejnovější výzkumy tvrdí, že štěstí každého z nás je z poloviny skutečně otázkou genů. Proč?

Zdědili jste dobré geny? Potom máte 50% šanci, že budete v životě šťastní
Zdědili jste dobré geny? Potom máte 50% šanci, že budete v životě šťastní

Příčina se ukrývá hlouběji 

Každý má právo být šťastný. Cesta ke štěstí je však doopravdy klikatá. V posledních letech  výzkumy hovoří o tom, že na to, aby byli lidé šťastní, musí mít zabezpečené různé vnější faktory, t.j. stabilní zaměstnání, dobrý příjem, dobré vzdělání, ale i zdraví, dobré rodinné zázemí a další. No v čem tkví problém, pokud člověk vše z tohoto má a i navzdory tomu šťastný není? Tak vědci pátrali dále, až nakonec přišli s teorií, že musíme hledat hlouběji, v naší genetické výbavě. K tomuto zjištění je dovedl fakt, že jednovaječná dvojčata jsou geneticky identická, zatímco dvojvaječná ne. Díky tomuto zjistili, jak moc geny ovlivňují naši životní spokojenost.

Štěstí není otázkou jednoho genu

Profesor De Neve z londýnské univerzity College ve studii pro psychologytoday.com tvrdí: „Genetické faktory jsou jen jednou částí skládačky, pokud jde o životní spokojenost. Samotný gen štěstí jako takový neexistuje. Avšak, existuje jakýsi mix těchto genů, který ovlivňuje naše emoce, citové problémy, náladu, a tím i naši životní spokojenost.“ Protože tyto běžné geny vyúsťují do povahových rysů, které nás předurčují k depresi, optimismu, k tomu jak se zachováme, i k samotnému štěstí. 

Proč právě 50 % šance na štěstí?

Genetická výbava je velmi silným faktorem. Geny mohou mít až poloviční podíl na charakterových vlastnostech, které nás pozitivně nebo negativně ovlivňují. Tento poloviční podíl může konkurovat zbývajícím 50 %, které představují právě vnější vlivy, jako jsou zmiňované vztahy, zdraví, životní styl, ekonomická stabilita a další. 

Nic není stoprocentní

Jakékoliv výzkumy potvrzují tuto teorii, jak jednou řekl Abraham Lincoln, klíčem ke štěstí je naše mysl. Proto, i když nám příroda nenadělila vhodný genetický materiál pro tu správnou kombinaci štěstí, nic není ztracené. Existuje mnoho možností, jak svou úroveň štěstí zvýšit navzdory nepřízni genů.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
FEMINITY

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..