Leoš Mareš prozradil, jak se seznámil se svou láskou Monikou: Taková romantická gesta jí projevuje (nejen) na Valentýna

Leoš umí skvěle používat slova psaná i mluvená. Miluje slovní obraty a hry, což je slyšet také v ranní show na Evropě 2, kde tento rok oslavuje již 19 let.

Valentýnský Leoš Mareš: Zamilované dopisy jsou sexy, to cítíme všichni. Akorát je umět napsat!
Valentýnský Leoš Mareš: Zamilované dopisy jsou sexy, to cítíme všichni. Akorát je umět napsat!

Leoš nedá dopustit na správnou gramatiku a pravopis. Někdy je s tím pro své okolí lehce komický. Kvůli své lásce ke slovům se zapojil také do projektu “Řekni to srdcem”, který při příležitosti oslavy Valentýna vrací lesk a zašlou slávu milostným dopisům.

Jak jste se poznal s Vaší přítelkyní?

Seznámili jsme se na svatbě našeho kamaráda. Momentálně jsme spolu již více než rok šťastně zamilovaní. Pořád oslavujeme výročí každý měsíc, ale oslavovali jsme například 100, 200 a 300 dní našeho vztahu. Já totiž miluji čísla a počítám vše. Je to má vášeň, mám jednoduše rád všechny důvody k oslavám.

Necháváte partnerce zamilované vzkazy nebo dopisy?

Musím říct, že jí rád říkám o tom, jak ji mám rád. Nad formulací správného vyznání jsem schopen strávit několik hodin. Dávám si záležet, aby tam nebylo něčeho příliš málo nebo příliš moc. Snažím se o co nejpřesnější vystižení. Používám například také citáty svých oblíbených autorů nebo je parafrázuji.

Vzpomínáte si na své první dopisy, které jste posílal?

Psal jsem si s dívkami i se svými rodiči. V dětském věku jsme si posílali vzkazy z pokoje do pokoje nebo i z domu do domu. Například jsme měli mezi okny natažený provázek, na který jsme kolíkem připnuli vzkaz a taháním ho posílali na druhou stranu. Někdo další tam něco připsal a poslal zpět. Pro nás to byl takový předchůdce SMS správ. Také mi přišlo cool psát dopisy z míst, která jsem navštívil.

Snažil jste se někdy takto okouzlit potenciální partnerku?

Říkají mi, že mojí předností je verbální kreativita a někdy ji přenáším také na papír. Baví mě čeština, jak při moderování, tak také při psaní. V obou případech se dají krásně vymýšlet slova. Snažím se používat ta neotřepaná, což je nejvíce zajímavé. Pokoušel jsem se to dát už do textů na má alba. V poslední době jsem sice žádnou dívku na milostný dopis nenalákal, ale pokud by přišla apokalypsa a nefungoval by internet, neměl bych s tím problém. Psaní dopisů uznávám a baví mě to.

Má pro Vás psaný dopis větší význam než například SMS zpráva?

Tak to snad cítíme všichni. Na dopisu je vždy vidět, jak jsme si na něm dali záležet a věnovali se mu. Čím více tomu člověk dá a je to náročnější a pracnější, tím si toho poté skutečně víc váží. Také příjemce snahu rozpozná. V dnešní době napsání dopisu vyžaduje kreativitu, odvahu a čas. Je to vlastně taková výzva.

Zdá se Vám, že český jazyk upadá?

To ne. Pokud něco upadá, tak je to znalost krasopisu nebo psaného písma všeobecně. Podle mě by více než polovina lidí nedokázala napsat například velké psací S. My jsme se ve škole učili spojované psané písmo - tedy písmo, kde písmenka na sebe navazují a už tehdy jsem raději psal tiskacím. A to si ani nechci představovat psaný projev z dob dávno minulých, kdy si lidé dávali například záležet na prvních písmenkách, takže je malovali jako malé obrázky. To bych nezvládnul.

Máte nějaký dopis, který Vám změnil život?

I když nebyl zamilovaný, tak mi život změnil. Přišel mi dopis, abych zavolal do rádia Evropa 2. Bylo to před 20-ti lety a ta odpověď mi změnila život. Nastoupil jsem do zaměstnání, které mi dělá radost a je to moje srdeční záležitost.

Přišel Vám někdy zajímavý dopis od fanynky?

Občas chodí. Několikrát jsem dostal dopis, kde bylo napsáno „miluji tě“, ale zase to bylo vtipné. Dopisy od fanoušků vždy potěší. Nejvíc jich chodí do rádia.

Doporučil byste psaní dopisů také svým dětem?

Netrápím je tím, ale chci, aby uměli pěkně psát. S mladším synem teď právě trénujeme, aby se mu nezmenšovala písmenka v řádku. Dávám si pozor, když mi píšou, aby bylo vše pravopisně správně. I když existují automatické opravy textů, tak vám to moc nepomůže, pokud gramatiku neovládáte. Možná budou chtít někdy napsat dopis dívce a tam přece hrubky být nemohou!

Co pro Vás znamená svátek svatého Valentýna?

Já jsem všeobecně příznivcem jakéhokoli svátku. Je to skvělá záminka, proč si udělat speciální den. V životě není tolik dní, které by byly zapamatovatelné. Pokud člověk pro milovanou osobu něco připraví a musí do toho investovat čas, nápad a sílu, tak ho to kultivuje a posouvá. Když se vám ten večer a den podaří, tak musí každý zpětně uznat, že je to skvělý svátek. Nikdy si to nenechám ujít.

Doporučil byste zachovat psaní dopisů také pro další generace?

Dopisy jsou jako láska k vinylům. Věci, které byly předtím samozřejmostí, jsou dnes brány jako výjimečné. Když dostanete dopis, je to skvělý pocit. Rozlepíte obálku, vyndáte kus papíru s obsahem, a to je něco nádherného. Všechny moderní aplikace se snaží dohnat tyto tradiční postupy, ale dopisy jsou více osobní. Retro prostě fičí a dopisy jsou hodně sexy.

Buďte stejně tradiční jako Leoš Mareš a připravte své milované polovičce dvě sladká překvapení v jednom. Kupte si speciální valentýnskou edici pralinek Milka a přímo do nich vepište svůj zamilovaný vzkaz. K pralinkám navíc dostanete také dárek ve tvaru srdíčka s krystaly Swarovski. Písmenko si můžete vybrat sami a udělat tak své nejmilovanější osobě skutečnou radost.

Foto:
Profimedia, Milka, Instagram.com/monikakoblizkova, Instagram.com/leosmares
Zdroj:
fem, Milka

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..