Tuto aktivitu byste měly s vašimi dětmi a manželem dělat častěji: Posilní to vaše vztahy a rodinné pouto

V dnešní době si nacházíme pořád méně a méně času na naše blízké, a přitom právě oni by měli být ti nejdůležitější v našem životě.

Tuto aktivitu byste měly dělat častěji a pravidelně
Tuto aktivitu byste měly dělat častěji a pravidelně

Práce, povinnosti, volnočasové aktivity, kroužky, technologie. To všechno nás pomalu obírá o společně strávený čas s rodinou. Právě to je později důvodem mnoha hádek a nedorozumění, které vznikají jako důsledek chybějící, nebo nedostatečné komunikace.

Mohlo by vás zajímat také: 10 zlozvyků rodičů, kterými kazí vlastní děti: Vždy není potřeba vychovávat, ale jít příkladem...

Navzdory tomu, že pravděpodobně často nestíháte, snažte se do vaší zaběhnuté rutiny zařadit tuto společnou aktivitu, díky které si budete všichni o něco blíž. Někdy stačí i malá změna k tomu, abyste dosáhly hodně.

Společná večeře, nebo snídaně

Právě tato nenápadná společná „aktivita“ vás jako rodinu spojí. Pokud si kromě toho určíte přesnou hodinu, zvyknete si na to a postupně se budete dokonce těšit na moment, kdy jste spolu a můžete si o hodně věcech popovídat. Nezapomeňte ale na jedno pravidlo, které byste měly dodržet, pokud chcete strávit čas co nejplnohodnotněji. Během stolování odložte telefony, nebo jiné rušivé elementy, které by vaši pozornost zbytečně odváděly. I když jen na pár minut, opravdu komunikujte. Během snídaně můžete probrat, co vás přes den čeká a během večeře zase rozebrat váš den a zážitky. Času, který věnujete rodině a lidem, na kterých vám záleží, nikdy nebude litovat, právě naopak.

I když se vám občas možná může zdát, že jste se svou rodinou často, zamyslete se nad tím, kolikrát se v jejich společnosti věnujete úplně jiným věcem a jejich přítomnost ani nevnímáte.

Přečtěte si: Upřednostňovat jedno dítě před druhým je zásadní chyba: Takové následky může vaše výchova zanechat do budoucnosti

Snídáte, nebo večeříte pravidelně spolu se svou rodinou?

Ano
1
Ne
0
Jen občas
0
Hlasovalo: 1

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..