Seznam věcí, které po vás děti opakují nejvíc: Dávejte si pozor na to, co před nimi děláte!

Ačkoli si občas můžete myslet, že dítě některé věci vůbec neregistruje, opak je pravdou. Ono si všímá více, než by se na první pohled mohlo zdát.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Mít dítě je velkou zodpovědností hlavně kvůli tomu, že právě rodiče jsou zodpovědní za to, co z dotyčného dítěte později vyroste. Právě proto ho nepokazte špatným příkladem.

Inspirujte se: Tuto aktivitu byste měly s vašimi dětmi a manželem dělat častěji: Posilní to vaše vztahy a rodinné pouto

Tak jako my dospělí, také děti se učí pozorováním a zkušenostmi. Častokrát tak odpozorují věci, které před nimi ze zvyku děláte, i když si právě v té chvíli myslíte, že vaše dítě je příliš malé na to, aby si něčeho všimlo.

Váš způsob komunikace s lidmi

Pokud se před vaším dítětem neuctivě bavíte s jiným člověkem, uvědomte si, že dítě to může později pokládat za normální způsob komunikace, což vás asi nepotěší. Buďte mu příkladem, abyste se za něj vy sama později nemusela stydět.

Používání technologií

To, že jste celý den v přítomnosti dítěte na telefonu není vůbec v pořádku. Jedna věc je vyřídit si důležité věci a druhá, pozornost, kterou telefonu věnujete. Později se nemůžete divit, pokud vás dítě bude ignorovat a bude si hrát neustále na telefonu. Snažte se, co nejvíce vnímat moment, a to, že vaše dítě všechno vidí.

To, jak trávíte svůj volný čas

Pokud vás dítě vidí, že během toho, co si ono hraje si vy čtete knihu, nebo uklízíte, dříve, či později se bude snažit vaše aktivity opakovat. Buďte mu příkladem, pokud vám na jeho budoucnosti záleží.

Přehánění v určitých momentech

To, že máte z něčeho strach, ještě neznamená, že musíte přehánět. Zatímco děti se nebojí téměř ničeho, častokrát jim právě rodiče svými reakcemi naženou strach natolik, že také ony budou mít větší strach, a přitom zbytečně.

Nadávky

Tak tohle by mělo být ve vaší domácnosti úplně tabu. Dítě nejvíce špatných slov pochytí hlavně doma, a proto si raději hryzněte do jazyka, pokud v budoucnosti nechcete řešit jeho tragický slovník.

Čtěte také: 10 důkazů, že role “otce” v životě hraje důležitou roli: Nejen ženy, ale také muži by ji kvůli tohoto měli brát vážně

To, jak vnímáte své tělo

Pokud vaše dítě vidí, že nemáte ráda své tělo, a dokonce před ním o své nespokojenosti ještě mluvíte, uvědomte si, že se vámi může nechat "inspirovat." Není nic smutnějšího, než dítě, které v dospívajícím věku posuzuje sebe i okolí podle postavy, nebo se dokonce za tu svou vysloveně stydí.

Zvyky a tradice

Ať už jde o vaši víru, kostel, svátky, nebo jiné momenty, dítě je spolu s vámi prožívá a stanou se součástí jeho budoucnosti. Je proto jen na vás a vašem manželovi, co z vašeho dítěte vyroste.

Myslíte si, že je důležité být pro dítě dobrým příkladem už odmalička?

ano
11
ne, dítě tyto věci ještě nevnímá
0
Hlasovalo: 11

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..