O této superpotravině jste určitě ještě neslyšeli: Právě tento malý zázrak se postará o zdraví vaší pleti

Tento takzvaný indický angrešt sice u nás není ještě natolik známý, jeho blahodárné účinky jsou ale nepopiratelné.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Název „Božské ovoce“ dostalo právem

Tato malá zelená bobulka není jen tak něčím obyčejným. Samo o sobě se totiž amalaki vyznačuje nepopiratelně vysokým obsahem vitamínu C a antioxidantů až do takové míry, že se v ayurvédské medicíně už po staletí používá jako první a nejúčinnější prostředek k udržení stálého zdraví, celkové regeneraci organismu a dosažení dlouhověkosti.

Nenechte si ujít: Kvalita spánku závisí na tomto výpočtu: Někdy stačí jen 4 hodiny, pokud jdete spát v tuto hodinu 

Tento malý zázrak totiž ve 100 gramech obsahuje tolik vitamínu C jako 2 kila pomerančů. A právě ten je pro každého člověka nevyhnutelný, v případě nemoci ani nemluvě. Jeho příjmem předejdete možným infekcím a celkové slabosti a únavě. A co víc, amalaki je  také nepřehlédnutelným zdrojem zinku a vitamínů skupiny B.

Jasnější pleť tak jednoduše

O amalaki se většinou mluví hlavně v souvislosti s dosažením zdravé, krásné a zářivé pokožky. Právě jeho obsah antioxidantů, které brání buněčnému stárnutí, dodává pleti elasticitu a zabraňuje jejímu vysoušení. Navíc je úžasným pomocníkem při odstraňování toxinů z těla, a tedy i z pokožky. Stačí, když si pár sušených kousků necháte v noci vyluhovat ve vodě a ráno si v ní pořádně umyjete tvář.

Inspirujte se: Kombinace potravin, která zaručí přirozenou očistu střev: Zbavte se nafouknutého bříška

Není možné zapomínat na ledviny

Hlavně díky vysokému obsahu vitamínu C, je tento indický angrešt jako stvořený na ochranu zdraví vašich močových cest. Hlavně lidé náchylní k podobným problémům by měli vyzkoušet jeho přírodní sílu. Bakterie v močovém měchýři nenávidí kyselé prostředí, o které se amalaki hravě postará. Jako prevence nebo případná první pomoc opravdu nezná konkurenci.

Přečtěte si také: 4 typy zvětšeného bříška, za kterým není přibírání, ale něco jiného: Takhle vyřešíte to své

Konzumovat se dá opravdu různě

Samotné amalaki je v obchodech často opravdu těžce dostupné, hlavně pokud ho hledáte v podobě čerstvého ovoce. Také proto je vhodnou alternativou jeho sušená verze, která je dostupná i v našich obchodech a zdraví je stejně prospěšná. Nebojte se vyzkoušet tohle sice kyselé, ale o to zdravější neznámé ovoce. Zaručeně budete překvapeni jeho skvělým vlivem na váš organismus.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..