Proč byste se měly přestat porovnávat s ostatními ženami: Podle této teorie škodíte vlastní psychice

Také vy patříte k lidem, kteří mají tendenci se neustále porovnávat s ostatními a hledat na sobě nedostatky? Podle teorie sociálního porovnání to děláte ve snaze si o své osobě utvořit přesný obraz. Ale za jakou cenu?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Zatímco porovnávání s ostatními může být skrze motivaci a osobní růst cenným pomocníkem, zároveň se může lehce proměnit také ve spoušť pochybností o vlastním životě a své osobnosti. Díky využívání sociálních médií máme přístup k nepřetržitému materiálu, který nás nutí se porovnávat s jinými ženami, jejich dokonalými životy a bezchybnými těly. Vnímat vzhled jiných žen jako motivaci nebo cíl by se mohlo zdát v pořádku, co se ale stane v případě, pokud překročíme hranici?

Mohlo by vás zajímat: Muži jako kdyby zapomněli být gentlemany: Právě toto může za fakt, že nám před očima leniví

Sebedestrukce

Dostat se do bodu, kdy je pro vás vzhled jiných žen ukazatelem vlastní hodnoty, je moment, kdy byste se měly zamyslet nad vlastním vnímáním sebe samotné. Moderní společnost ovlivňuje dnešní ženy natolik, že ztrácí vlastní hodnotu a úctu ke svému tělu a místo toho se stále častěji porovnávají se vzhledem ostatních žen. Tyto sebedestruktivní myšlenky působí negativně nejen na vaši psychiku, ale také celkové zdraví.

Nejlepší verze sebe sama

Je těžké nenechat se ovlivnit společností a vážit si svého těla také se všemi nedokonalostmi. Je důležité si ale uvědomit, že sociální sítě jsou jen pěkná iluze zaobalená v ještě krásnějším obalu. Přestaňte se litovat a porovnávat své "nedokonalé" tělo s proporcemi jiných žen. Zbavte se veškeré závisti a sebelítosti a začněte se soustředit na vlastní já. Buďte nejkrásnější a nejlepší verzí sebe samotné, to je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat.

Rovnováha a štěstí

To, co dnes lidé prezentují vnějšímu světu, je obvykle upravenou verzí jejich opravdové reality. Samozřejmě, že vždy budou existovat ženy, které budou trošku krásnější, hubenější, vyšší, opálenější a takhle bychom mohly pokračovat do nekonečna. Pokud se ale budete celý život porovnávat s vzhledem někoho jiného, nikdy nenajdete životní rovnováhu a pocit štěstí. Je to nesmyslný kruh, ze kterého zkrátka musíte vystoupit, abyste byly skutečně šťastné.

Myšlenka

Jak vysvětluje pastor a spisovatel Steve Furtick: „Důvod, proč bojujeme s nejistotou, je ten, že porovnáváme naše zákulisní scény se všemi ostatními nejlepšími levely.“ Myšlenka, která zaručeně stojí za zamyšlení a vysvětluje opravdu mnoho.

Neefektivní porovnávání

Mluvení o tom, jak je někdo lepší a krásnější, je časově náročné a pro váš život opravdu neefektivní. Nedostatečná důvěra a porovnávání s jinými ženami brání vaší motivaci a dokončení cíle. Vypusťte z hlavy všechny a začněte se konečně soustředit samy na sebe. Pokud chcete žít opravdu život, který je naplněný, musíte věnovat čas a energii svým hodnotám.

Inspirujte se: Díky těmto trikům bude pro vás šetření peněz o hodně jednodušší: Stačí se řídit zlatými pravidly!

Vlastní cíle

Pokud se budete celý život porovnávat s ostatními, nikdy nezvítězíte. V této hře života nedosáhnete místa, kde budete lepší než ostatní, právě naopak. Místo toho, abyste se snažily být tak dobré nebo lepší než ostatní, zaměřujte svou energii na to, abyste udělaly to nejlepší pro sebe. Přesměrujte svou energii a pozornost na své vlastní cíle a na to, co je potřeba k jejich dosažení!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..