Nejčastější chyba, kterou děláme ve snaze pomoci jiným: Takto negativně to ve skutečnosti ovlivňuje váš život

Přátelé nebo známí někdy potřebují podat pomocnou ruku, nebo poradit. Vše ale musí mít svou míru.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Neustálé obviňování sama sebe

Za problémy nebo neštěstí druhých nemůžete kategoricky vždy vy. To, že si vám několikrát postěžovali znamená, že vám plně důvěřují nebo nemají nikoho jiného, komu by své myšlenky odprezentovali. Ale fakt, že jste možná jedinou vrbou v okolí, ve vás nesmí zanechat pocit, že musíte mít na vše odpověď a pokud ji nemáte, je to vaše selhání.

Inspirujte se: Proč byste se měly přestat porovnávat s ostatními ženami: Podle této teorie škodíte vlastní psychice

Jak se poté popasujete se svými vlastními problémy, když budete mít hlavu zaplavenou výčitkami vyplývajícími z faktu, že nemůžete vyřešit život někoho jiného?

Dostupný, ale jen pro jednoho člověka

Nespíte, nejíte a nenabíráte nové síly jen proto, aby vám je vzal někdo jiný kvůli řešení svých útrap. Vaše energie, a to, jak ji využijete, je čistě vaše věc, a i ten nejdobrosrdečnější člověk musí vědět, kde jsou hranice pomáhání druhým. Co když se totiž mezitím objeví vážný problém také ve vašem životě, ale vy budete natolik zaneprázdnění řešením těch cizích, že vám už na vlastní nezbyde čas ani energie?

Nenechte si ujít: Muži jako kdyby zapomněli být gentlemany: Právě toto může za fakt, že nám před očima leniví

Buďte proto k dispozici a rádi pomozte, ale vše má svou míru. Být tady jen pro jednu osobu není a nikdy nebylo zdravé.

Vyhýbáme se „skutečným“ problémům

Jak můžeme vědět, co je dobré pro druhé, když si občas ani sami nemůžeme pomoci? Ale právě naše přemoudřelost, se kterou se pouštíme do řešení cizích problémů je tím, co nám ubírá na schopnosti řešit své vlastní dilemata. Ne proto, že by to nebylo fyzicky možné, právě naopak. Jsme jen líní. Řešíme jiné a poté pod záminkou vyčerpanosti odsouváme své problémy na druhou kolej.

Nepřehlédněte: Vlastnost, která nám vadí na jiných hodně vypovídá o nás samotných: Kvůli tomuto často soudíme jiné místo sebe

Ty ale jen tak lehce nezmizí a my jsme přesně tam, kde předtím.

Jak si je naučíme, takoví budou

Nečekejte, že po vyřešení tří nebo čtyř problémů k vám přítel jednoduše přestane chodit s prosbami o pomoc. Ani náhodou. Jelikož jste se osvědčili, bude vaši pomoc vyhledávat o to častěji a při každé vhodné příležitosti. A vaše energie se bude opětovně ubírat tím nesprávným směrem.

Nenechte si ujít: Nejdůležitější úkol a zároveň lekce v životě: Přijmout sami sebe takové, jací jsme!

Jste dobrý rádce, proto se není čemu divit, že vás lidé vyhledávají. Váš život ale nemůže stát na radách, které dáváte jiným, nejste přece placený psycholog. Musíte si uvědomit, kdo nebo co je ve vašem životě prioritou. Pokud to totiž nejste vy, někde je chyba.

Myslíte si, že bychom se měly nechat ovlivňovat problémy jiných lidí?

Ano
0
Ne
1
Hlasovalo: 1

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..