Vlastnost, se kterou v současnosti bojuje téměř každý: Také z tohoto vychází pocit, že nikdy nejsme pro nikoho dost dobří

Naše vlastní hodnota by neměla vycházet z toho, co znamenáme pro jiné. Proč nám tedy na názoru ostatních občas záleží víc než na vlastním?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Nevidíte vlastní klady

V první řadě bychom si měli uvědomit jednu zásadní věc. Každý z nás je jedinečná osobnost s vlastními touhami, sny, vlastnostmi a chováním a jediné, co nás definuje jsme my sami, a to, jak se s určitými situacemi v životě dokážeme vypořádat. Nic víc a nic míň. Samotný fakt, že se neustále posuzujeme podle toho, co o nás řekli jiní, je jen primitivní zvyk, který se časem a vývojem ve společnosti zažil do takové míry, že nám bohužel přijde přirozený.

Nenechte si ujít: Nejčastější chyba, kterou děláme ve snaze pomoci jiným: Takto negativně to ve skutečnosti ovlivňuje váš život

Lidé jako kdyby na sobě zapomněli vidět to dobré, věci, které se jim podařily, na kterých tvrdě dřeli, a které si zaslouží. Jediné, co jim běhá hlavou je všechno to, kvůli čemu si ještě pořád nezaslouží lepší práci, pár hodin odpočinku po celém dni, ale hlavně, někoho, s kým by dokázali své životní radosti a starosti sdílet.

Jeden neznamená všichni

Kapitolou samou o sobě je ale také pocit méněcennosti, který v nás dokáže vyvolat jeden jediný člověk. Celá rodina nám může tvrdit, že jsme skvělí a úžasní a naše kvality jsou hodné jakéhokoli muže nebo ženy, ale jeden nevydařený vztah nebo osoba, která si kvůli vlastním komplexům nedokáže dát do pořádku vlastní život a vinu za vše svaluje na vás, najednou ve vaší hlavě dokáže lehce určit vaši hodnotu.

Mohlo by vás zajímat: Proč byste se měly přestat porovnávat s ostatními ženami: Podle této teorie škodíte vlastní psychice

Tu ale musíte znát a hlídat si ji vy sami. Vy sami musíte být pro sebe dost dobří, na ničem jiném ve skutečnosti nezáleží. Pokud chcete lepší práci, více volna nebo někoho, s kým své úspěchy, ale také neštěstí budete moci sdílet, je to ve vašich rukou, a ne v tom, co si o vás myslí někdo jiný.

Sám se sebou na celý život

Nakonec totiž dospějete k závěru, že jen sami se sebou musíte žít celý život a dobrý pocit získáte jen v případě, že budete ve své schopnosti a svou osobnost skutečně věřit. To, jaký máte sami ze sebe pocit dokáže o hodně víc, než byste si mysleli. Vaše vlastní spokojenost úplně přetvoří pohled, jakým se díváte na svět i styl, jakým se na vás dívají ostatní. Přestaňte mít pocit, že nejste hodní něčí pozornosti nebo o ni musíte nedej bože bojovat. Proč byste vůbec měli?

Přečtěte si také: Vlastnost, která nám vadí na jiných hodně vypovídá o nás samotných: Kvůli tomuto často soudíme jiné místo sebe

Nikdo není natolik důležitý, abyste mu museli přispůsobovat celý život, kromě vás samotných. Pamatujte si, že lidé přichází a odchází. Občas se vám cesty zkříží, propletou a možná po určité době rozdělí. Každý tady ale je k tomu, aby váš život něčím obohatil, a ne aby vám ho znepříjemňoval nebo nedej bože zpochybňoval vaši hodnotu. Pokud tomu tak totiž je, možná není je chyba ve vás, ale v daném člověku, nemyslíte?

Také vy už jste někdy měli pocit, že pro někoho nejste dost dobří?

Ano
4
Ne
0
Hlasovalo: 4

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2023 Frogfoot s.r.o..