Superpotravina, která ovládne rok 2018: Na tento zázrak nedáte dopustit!

Potravina se dostala do žebříčku těch nejzdravějších právě díky mnoha benefitům, které přináší pro lidský organismus. Řeč je o vitamínu z moře známém pod jménem chaluha a my vám představíme jeho 7 pozitivních účinků.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Milovníci zdravého životního stylu a vyvážené stravy si tentokrát přijdou na své. Do žebříčku superpotravin se v roce 2018 dostane na přední příčky právě chaluha, která svým složením láme rekordy v oblasti zdravých superpotravin. Co je na ní tak výjimečného?

Přečtěte si také: Pokud jste zvyklí pít v práci pravidelně šálek kávy, pozor! Kvůli tohoto byste si ho každý den měli vzít domů

Zdravější než listový salát

Jedlé mořské řasy existují ve třech odrůdách: zelené, hnědé a červené a jsou nabité takovým množstvím vlákniny a minerálů, že jsou dokonce zdravější než zelená listová zelenina. Díky aminokyselinám a perfektní rovnováze esenciálních mastných kyselin vám dokážou odstranit také psychická onemocnění.

Proti celulitidě

Pravidelnou konzumací této zázračné superpotraviny si dokážete vyhladit pokožku a odstranit celulitidu. Francouzi objevili dlouhodobě známé detoxikační účinky těchto mořských řas a spoléhají se na jejich schopnosti při vyhlazování pokožky těla.

Odstraňují cholesterol

Jsou také jedním z nejbohatších zdrojů bílkovin, které obsahují všechny esenciální aminokyseliny a také odstraňují z těla cholesterol. Mořské řasy považujeme za jeden z mála zdrojů živočišného původu vitamínu B12, který je potřebný pro zdravé nervy a krev.

Boj proti obezitě

Jsou ideální volbou v boji proti hladu a obezitě. Na jedné straně vás dokonale zasytí a zaženou pocit hladu a na druhé straně jsou ultra lehkou svačinkou v případě, že držíte dietu nebo očistnou kúru. Tuto potravinu můžete konzumovat bez výčitek svědomí.

Zdraví a krása

Mořské řasy konzumujte v případě, že chcete zkrásnět a navrátit vašemu organismu zdraví a krásu. Tato superpotravina je považována za elixír věčného mládí, zdraví a vitality člověka, takže pravidelnou konzumací vašemu tělu a vzhledu jen přilepšíte.

Inspirujte se: O této superpotravině jste určitě ještě neslyšeli: Právě tento malý zázrak se postará o zdraví vaší pleti

V boji proti vážným onemocněním

Vysoký přísun mořských řas obsahuje ideální poměr minerálů pro tvorbu kostí, hořčíku a vápníku a je brilantní zbraní v boji proti osteoporóze. Pokud jde o hormony, mořské řasy jsou opět ženským spojencem, který obsahuje vysokou hladinu rostlinných chemikálií, které blokují účinky estrogenu a snižují jeho vlastnosti stimulující rakovinu.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..