Efektivní cvičení, které nastartuje zpomalený metabolismus: Při tomto pohybu se pořádně zapotíte!

Obměňujte svou zažitou tréninkovou rutinu a pusťte se do nových výzev pomocí nadčasových cviků. Za jeden z nejefektivnějších cviků dnešní doby považujeme právě „angličáky“, které se na první pohled mohou zdát lehkým kouskem, ale opak je pravdou.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Cvičení inspirované crossfitem se v dnešní době stává stále více oblíbené také mezi ženami, a to hlavně díky jeho efektivitě a náročnosti. Nejenže procvičí celé tělo, ale vaše tuky se budou spalovat ještě hodiny po jeho docvičení. Zní to jako skvělý tip na novou výzvu? Nechte se inspirovat!

Přečtěte si také: Cviky pro krásnější ženské tělo: Takhle dosáhnete štíhlejších nohou a zbavíte se tuku na vnitřních stehnech!

Náročné a efektivní

Výhodou tohoto cviku je to, že při něm nepotřebujete žádné sportovní pomůcky a můžete ho provádět kdekoli se momentálně nacházíte. Na první pohled „angličáky“ vypadají hodně jednoduše, ale vy již brzy zjistíte, že práce s vlastní váhou a rychlými frekvencemi může být o hodně náročnější, než jste si původně myslely.

Jak na to?

Základní pozicí je vzpřímený postoj, ze kterého se přechází do dřepu a z něj do hlubokého kliku, pomocí švihnutí zadních končetin. V pozici kliku musíte být maximálně zpevnění a poté vrátit obě nohy švihem zpět k rukám tak, že se dostanete opět do dřepu. Z dřepu se už jen pořádně odrazíte a vyskočíte co nejvýš se vzpřímenýma rukama. Tento pohyb se opakuje ve vícero sériích a musí se provádět v rychlé frekvenci.

Inspirujte se: Účinné cvičení na pořádné spalování tuků: Zjistěte podle vaší hmotnosti, jak na tom jste

Rychlá frekvence

Toto cvičení je tak intenzivní, že už po pár opakováních bude váš tep a frekvence srdce na maximu. Je důležité zůstat ale v tempu a dokončit svůj tréninkový proces se vším co k tomu patří. Nezapomínejte na správnou techniku a dýchání, které je při tréninku nejdůležitější.

Spalujete, i když necvičíte

Za největší výhodu tohoto cvičení by se dal považovat fakt, že také po skončení tréninku bude vaše tělo stále v procesu spalování. Znamená to, že vám vyčaruje dokonalou postavu a bezchybné křivky už po pár cvičeních. Tento náročný pohyb považujeme za jedno z nejefektivnějších cvičení při spalování tuků a budování kondice. Vyzkoušejte ho!

VIDEO: Prohlédněte si motivační video, ve kterém se naučíte různé variace angličáků:

Foto:
Profimedia, Instagram.com/amandabisk, Video: YouTube ( Women´s Health)
Zdroj:
MB

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..