To, jak si sušíte vlasy, vám může opticky přidat věk: Vyhněte se této zásadní chybě a uvidíte ten rozdíl

Není v tom žádný zázrak ani kouzlo. Jen jednoduchý trik dokáže s vašimi vlasy věci, které byste nikdy neřekly.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Kde děláme chybu?

Každá z nás se dopouští téměř té stejné. Všechny totiž pokud jde o mladistvý vzhled a stárnutí, řešíme hlavně svou tvář, a to, jak co nejúčinněji zabránit vzniku nových a prohlubujících se vrásek. Skutečné tajemství ale není jen v péči o naši pleť,  ale také v samotných vlasech. Ty se totiž ne nadarmo nazývají korunou krásy a jejich posláním skutečně je udělat z nás královny. Proto bychom je při tvorbě celkového vzhledu nikdy neměly zanedbávat.

Inspirujte se: Svatební účesy na rok 2018: Inspirujte se těmito stylovými looky a buďte nejkrásnější nevěstou

Základ je přímo v sušení

Možná vám to přijde jako hloupost, ale samotná technika sušení vlasů je v souvislosti s optickým přidáváním let ve většině případů kamenem úrazu, kdy jsme s tím, jak vypadáme, opravdu nespokojené.  Jasně, nejde o žádnou vědu,  správné držení fénu a kartáče je ale v tomto případě skutečně klíčové.

Ne vždy horizontálně

V první řadě si musíte uvědomit, jak jste doteď zvyklé si své vlasy sušit. Většina z nás totiž spontánně drží fén i kartáč na vlasy během celého sušení v horizontální poloze, což logicky vede k vysušování nejen kořínků, ale celé délky vlasů hlavně ve spodních vrstvách, čímž se z nich vytrácí všechen život i objem. Vlasy při horizontálním pohybu hřebene působí skleslo a mdle, téměř bez života.

Nenechte si ujít: Kosmetické zázraky s použitím mořských řas: Tyto detoxikují a rozzáří vaši pleť po zimě!

Stačí jedna zásadní změna

Vyzkoušejte proto držet kartáč v horizontální poloze jen u kořínků a směrem ke konečkům se snažte hřeben ve vašich rukou pootočit do vertikálního směru, proud vzduchu z fénu nechte působit shora a na konci udělejte jemnou vlnu. Také takhle jednoduše se z šedé myšky, která vypadá o hodně starší, než ve skutečnosti je, proměníte v energickou a výraznou osobnost. Jediná změna směru foukání dokáže zázraky, tak proč ji nevyzkoušet?

Dělaly jste také vy podobnou chybu při foukání vlasů?

Ano
0
Ne
2
Hlasovalo: 2

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..