Je důležité ve vztahu neztratit svou hrdost: Tato situace vám ukáže, kdy je lepší kvůli sobě samému odejít

Kvůli lásce dokážeme přetrpět hodně. Kde je ale pomyslná hranice toho, co bychom ještě měly a co už ne?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Kam až dokážeme zajít?

Občasná selhání a zklamání jsou součástí každého vztahu, to ale neznamená, že se máte za každou cenu držet „vlaku řítícího se z kopce“. Kvůli vlastní hrdosti je nanejvýš důležité vědět, kdy vám spolužití s někým jiným nabourává vlastní priority a plány a kdy se už necítíte samy sebou.

Inspirujte se: S narozením naší dcerky se naše manželství zásadně změnilo: To, jak se náš vztah vyvíjel dál, nikdo opravdu nečekal

Podpora vypadá jinak

To, že se partneři rozejdou kvůli věcem jako nevěra, nedůvěra, lži nebo úplně odlišné názory na svět, by mělo být samozřejmostí. A i když to v dnešní době vede k rozchodu zřídka, neznamená to, že bychom dané problémy měly bagatelizovat. Co ale udělat v tu chvíli, pokud nás partner nijakým způsobem navenek neomezuje a nikdo cizí by si ničeho zvláštního nebo zlého na našem vztahu nevšimnul, ale i navzdory tomu cítíme, že něco není v pořádku? Viktoriin případ vám podobnou situaci přiblíží docela přesně.

„Měla jsem partnera, který se zpočátku zdál být bezchybný. Možná ne k okolí, své práci a jiným aktivitám, ve vztahu ke mně ale skutečně fungoval na sto procent. Tak jsem to alespoň cítila já a moje okolí mi svými pozitivními ohlasy na náš vztah dávalo neustále za pravdu. To, že máme vážný problém, jsem si začala uvědomovat až postupem času. Tedy, přesně v tu chvíli, kdy jsem se rozhodla jít si za svými cíli a sny a opustit dosavadní zaměstnání jako marketingová manažerka. Chtěla jsem psát, vytvořit něco vlastního, moci říct, že jsem něco zvládla sama,“ vysvětluje okolnosti, za kterých se její pohádka v podobě ideálního partnera začala hroutit před očima.

Přečtěte si také: Můj partner mě časem ponižoval i podváděl: Až tato situace mě přesvědčila, že náš vztah je toxický

 „Moje rodina stála při mně, to se ale už nedá říct o Viktorovi. Celou věc mi začal vymlouvat, tvrdil, že bez kontaktů to určitě nepůjde, neměla bych nechávat svou dobře rozběhnutou kariéru jen tak a pouštět se do něčeho tak riskantního. Sice to zaobaloval opravdu precizně, časem jsem si uvědomila, kam tím míří. A to celkem přesně. Nevěřil ve mně, nečekal, že se mi něco skutečně podaří a absolutně nechtěl připustit možnost, že bych opravdu mohla prorazit jako spisovatelka. Právě v tu chvíli, když jsem jeho podporu potřebovala nejvíc, on se na mně vykašlal,“ vzpomíná Viktorie.

Netušila ale, že se to může ještě zhoršit. „Postupem času ale na celý nápad zanevřel natolik, že ho začal sabotovat. Slovních posměšků jsem si přestala všímat celkem rychle, co ale přišlo po nich, bych nikdy nečekala. Během večeře s přáteli jsem se na chvíli vzdálila. Ne ale natolik, abych neslyšela to, jak mě veřejně zesměšňuje před našimi společnými známými. Prý jsem nikdy neuměla psát a nikdy jsem na to neměla, proto nechápe, kam tím mířím. Chce mě jen uchránit veřejné potupy a toho, že skončím bez koruny a zesměšněná. V tu chvíli jsem si uvědomila, s kým to vlastně chodím. Nejenže šlapal po mém sebevědomí, on ho veřejně sabotoval, bez soucitu a myšlenky na to, co to asi dělá se mnou,“ dodává.

Nenechte si ujít: Nikdy jsme neoslavovali Valentýna, ale rozhodli jsme se, že uděláme věci jinak: Doteď lituji toho, co se té noci stalo

Nenechte se sebou zametat

Nechala ho. Tam a v tu chvíli. I se všemi jeho předsudky a nevraživostí. A udělala správně. Uvědomit si, že partner tady není jen pro své potěšení a zábavu, ale hlavně k tomu, aby vás podpořil ve chvílích, když to nejvíc potřebujete, je zásadní věc. Pokud vás zraňuje, nechává vás v domněnce, že něco nezvládnete i navzdory tomu, že si ze všech sil jdete za svým, je hloupé a sobecké.  Zachovejte si svou hrdost, věřte v sebe a člověka, který o vás pochybuje i za vás, vylučte ze svého života. Nejen nevěra a lež totiž mohou být toxické, ponižování je někdy o hodně horší.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..