Další z mých vztahů ztroskotal: Až tohle mi ukázalo, že jsem ve všech případech byla až příliš milá

Některé si myslí, že se na ně lepí jen smůla, a jednoduše to ve vztazích nikdy nebudou mít jednoduché. Co když se ale ženy sabotují samotné?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Dominika nikdy nebyla z těch, co by čekaly na pana dokonalého. Rozhodla se, že si ho najde dřív, než by měla skončit sama a opuštěná. Možná i proto se jí „dařilo“ skákat ze vztahu do vztahu bez uvážení nebo přemýšlení.

Inspirujte se: S mým mužem jsem měla 10 let po rozvodu skvělý vztah: Když se podruhé oženil, všechno se mezi námi změnilo

 „Všechny kamarádky se mi smály. Prý jsem mister v tom, jak získat chlapa, ale udržet si ho, to mi je absolutní záhadou. Ostatní se už pomalu vdávaly a já jsem střídala jména a postele. Kde ale může být chyba, na to jsem se celou tu dobu snažila přijít. Nejvíc ale asi před rokem, když se v mém životě objevil Andrej a já jsem nikdy necítila tak obrovskou potřebu konečně si muže po svém boku udržet. Andrej totiž zosobňoval všechno, co jsem od svého životního partnera očekávala.“ vysvětluje své zoufalství z minulosti Dominika.

Když myslíme, že jednáme správně

„Po čase ale opět začalo něco skřípat a já jsem vinu hledala všude jinde, jen ne v sobě. Vždyť jsem přece dělala všechno přesně tak, jak chtěl. Vyšla jsem mu vstříc v každém bodě, dokonce jsem se kvůli němu odstěhovala z Prahy, protože si našel práci ve Vídni. Nebyla jsem ženou, která by mu něco zakazovala nebo ho po večerech zpovídala. Dalo by se říct, že ze všech, které znám, jsem byla ta nejvlídnější, pokud šlo o tolerování chlapských vrtochů.“ přibližuje své chování Dominika, které se ale další vztah rozpadal pod rukama.

Mohlo by vás zajímat: Nikdy mi nevycházely vztahy, jedna věc mi v tom neustále bránila: Až u tohoto muže jsem zjistila, kde je problém

„Andrej to nakonec zabalil. Prý se nedokáže přetvařovat a bude lepší, když půjdeme každý vlastní cestou, Nemohla jsem mu bránit, a tak jsem se jen mlčky vzdala. Bylo ale potřeba přežít ještě jednu věc. Přátelé nás pozvali na večeři, která byla naplánovaná už dlouhé týdny dopředu a já jsem nebyla schopná jít tam sama. Svolil, prý ji absolvujeme spolu, abych zase nemusela všechno vysvětlovat, a poté si každý půjde svou cestou.“

Tehdy jsem pochopila...

„Večeře, ale nakonec skončila úplně jinak, než jsem si představovala. Moje dobrá kamarádka se s Andrejem pustila do debaty, ve které měl každý jiný názor, ale ani jeden se nechtěl pustit toho svého. Tehdy mě něco zarazilo. Za celý náš vztah jsem na Andrejově tváři neviděla podobný výraz. Jako kdyby mu to, že mu žena odporuje, má vlastní názor a stojí si za svým lichotilo. Byl úplně nadšený, že je konečně někým konfrontován. A v tu chvíli mi všechno do sebe zapadlo. V našem vztahu ke konfrontaci nebo argumentaci nikdy nedošlo. Moje milost a neochota projevit vlastní názor totiž neznala hranic, a to, co mě přišlo jako oběť pro zachování klidu a lásky ve vztahu, bylo z jeho strany vnímáno jako naivní pasivita a nezájem.“ popisuje Dominika, které se konečně otevřely oči.

Nenechte si ujít: Je důležité ve vztahu neztratit svou hrdost: Tato situace vám ukáže, kdy je lepší kvůli sobě samému odejít

Zjistila, že ve vztahu musí zůstat sama sebou a vyjádřit svůj názor, jinak není nikým. Být milá je sice fajn, ale všechno má své hranice a osobu, která na vše jen přikývne a nic jí není proti srsti, přece nikdo nechce. V konečném důsledku je totiž právě osobitost tím, co nás ke druhému táhne a do čeho se zamilujeme.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..