Těchto 6 beauty produktů se zbavte co nejdřív: Zbytečně vám opticky přidávají na věku

Ne všechno, co blogerky prezentují jako účinné a trendy, musí fungovat v každém případě a v každém věku. Prozradíme, které produkty skutečně nepotřebujete, i když se tomu možná těžko věří.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

1. Minimálně tři druhy krycího krému

Samozřejmě, že krycí krém je jednou z nejdůležitějších částí celkového make-upu, také tady ale stále platí, že méně je někdy více. Pokud si myslíte, že je nejdůležitější všechno zakrýt, abyste působily dokonale, jste na omylu. Příliš velký nános krycího krému nebo samotná kombinace několika druhů při nanášení totiž zakryje i jemné linie vaší přirozené pokožky a opticky vám přidá na věku.

2. Korektor v příliš světlém odstínu

Možná se chcete zbavit kruhů pod očima a použití světlejšího odstínu ve formě korektoru vám přijde jako skvělé řešení, opak je ale pravdou. Příliš velký kontrast mezi ostatní částí tváře a prostorem pod očima vypadá nepřirozeně, a navíc okázale zvýrazní začínající vrásky.

Inspirujte se: Krátký vlasový střih zažívá velký návrat: Známé modelky už nechtějí působit prvoplánově!

3. Tmavá rtěnka, kterou téměř nikdy nenosíte

Tmavší barvy na rtech možná vypadají skvěle na fotografiích a sociálních sítích, ve skutečném životě ale neuvěřitelně přidávají na věku a z ženy dělají chladnou a nepřístupnou. Zvolte raději světlejší odstíny, které vypadají přirozeně svěže a mladistvě.

4. Fixační pudr

Mladistvá pleť září a odráží světlo. Pokud jste proto byly zvyklé na používání obrovského množství pudru, zapomeňte na podobné zvyky a zbavte se ho co nejdřív. Ve skutečnosti vám totiž postačí jen jemná dávka toho transparentního, který lehce naneste na nejproblematičtější T-zónu a ostatní časti tváře nechte, ať se o váš mladistvý vzhled postarají samy.

Nenechte si ujít: To, jak si sušíte vlasy, vám může opticky přidat věk: Vyhněte se této zásadní chybě a uvidíte ten rozdíl

5. Černá oční linka

Linka je ještě pořád v kurzu, pozor ale na to, jaký odstín si vybíráte a kam si ji nanášíte. Příliš tmavé verze vůbec nepůsobí mladě, a už vůbec ne v tu chvíli, když si ji nanesete pod oko. Nejenže tak opticky zmenšíte své oči, ale přidáte si také několik let navíc.

6. Příliš tmavá konturovací tužka na rty

Výrazné rtěnky jsou ještě pořád in, vytvářet ale linii rtů s pomocí o několik odstínů tmavší tužky není právě nejšťastnější krok. Zkuste to raději jinak, rtěnku nanášejte pomocí štětce a zkuste se tužce úplně vyhnout. Přirozenost je to, co se nosí a co v nás podvědomě vyvolává pocit mladické svěžest.

Mohlo by vás zajímat: Svatební účesy na rok 2018: Inspirujte se těmito stylovými looky a buďte nejkrásnější nevěstou

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..