Změnila jsem kvůli němu celý život a on mě podvedl: Tato zkušenost mě ale naučila jednu věc

U každého rozhodnutí v životě bychom měly myslet hlavně na své osobní štěstí a budoucnost. Jinak se můžeme zklamat. Vlastní chybou...

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Není jediná

Každá z nás se v určitém období života zachovala jako Veronika. Nechala, ať velké životní rozhodnutí ovlivní z velké části právě láska. Je ale podobné smýšlení rozumné?

"Měli jsme plány. Společnou budoucnost, chtěl si mě vzít. Mluvil o tom už přes rok a já jsem pevně věřila, že zásnuby jsou tak nějak na spadnutí. Tak se také stalo. Jednoho rána mě při tom, jak jsem připravovala snídani, posadil na barový pult a k rukám mi položil krabičku s prstenem. Ani jsem ho to nenechala doříct a vyhrkla jsem ano. Cítila jsem se jako nejšťastnější žena pod sluncem. Až do dalšího rána, kdy mě čekalo jedno z mnoha překvapení toho měsíce," popisuje své těžké životní období Veronika.

Inspirujte se: S mojí nejlepší kamarádkou jsme už roky »na nože«: Náš vztah se zásadně změnil poté, co se mi narodila dcerka

Hned dopoledne se jí totiž nevyhnul rozhovor s šéfem jejího právnického oddělení. Ten se rozhodl, že po 7 letech ve firmě má Veronika na víc než na to, aby seděla  každý den 8 hodin v kanceláři a trápila se nad nezáživnými případy. Chtěl ji poslat na pobočku do Londýna. Měla by větší záběr klientů a mnohem lepší možnosti. Navíc to bylo místo, o kterém vždy snila. Multikulturalismus, nové výzvy a nečekané životní situace, po tom všem se jí stýskalo.

Najednou ale v cestě stálo víc než jen to, co chce ona. Byla přece zasnoubená, nemůže jen tak ze dne na den odejít do Londýna a nechat Roberta doma nebo od něj žádat, aby se s ní přestěhoval. A tak mu raději nic neřekla a pro dobro jejich vztahu a společnou budoucnost, kterou měla před očima mnohem jasnější než celý Londýn, se rozhodla nabídku nevzít.

Mohlo by vás zajímat: Můj otec si po rozvodu začal s mou spolužačkou z výšky: Dozvěděla jsem se to těsně po škole

Zničilo ji to

O několik týdnů poté, kdy již byly svatební plány v plném proudu a Veronika se jakž takž smířila s faktem, že Londýn kvůli něčemu většímu a důležitějšími zůstane jen nesplněným snem, se ale dozvěděla krutou pravdu. Robertovy pozdní příchody domů a velké pracovní nasazení byly jen výmluvy. Kamarádka jí jednoho čtvrtečního rána u kávy rozhořčeně prozradila, že ho viděla s jinou ženou. Prý se celý večer vášnivě líbali v kavárně a později je sledovala až do hotelu. "Zůstala jsem absolutně zaražená. Říká mi skutečně pravdu nebo chce jen překazit moje štěstí? Robert by mi to neudělal. On není takový, nebo? Tvrdila ale, že si je 100 % jistá, že to byl on. Dokonce přesně popsala, co měl na sobě, a co si toho rána oblékal. Nedokázala jsem zastavit slzy. Jak se to mohlo stát?" Svěřila se Veronika, která ale smysl celé situace pochopila až později. Když konečně nabrala odvahu, vše na něj vykřičela a odešla, až poté jí to došlo.

Ona je priorita

"Zjistila jsem, že se nemohu spoléhat na nikoho jen na sebe. A pokud chci něco v životě dosáhnout, mám si jít za tím. Žádný muž, ani ten, který se ke mně zavázal prstenem, mě neudělá tak šťastnou, jak to dokážu já sama a hlavně, nikdy mu nemohu na sto procent věřit a vložit mu do rukou celý svůj osud. Pouze tehdy, pokud budu dělat to, po čem toužím, pochopí také můj partner, že pokud chce, abychom šli společnou cestou, bude muset také něco obětovat. Vztah je přece o kompromisech, které nemohou přicházet pouze z jedné strany," tvrdí Veronika, kterou Robert naučil alespoň to, jak si sestavit žebříček priorit a hodnot.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..