Zázračná olejová kúra: Nejenže díky ní zhubnete, ale také skvěle detoxikujete své tlusté střevo

Potřebujete shodit pár kil a chcete zároveň udělat něco pro své zdraví? Zkuste olejovou kúru. Budete překvapené, jaké zázraky dokáže.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Přečtěte si také: Vyzkoušejte 7-denní očistu těla pomocí zeleninových šťáv: Známe zázračné ingredience tohoto elixíru

Olejový detox je klasická, léty ověřená metoda, kterou lidé používali již před více než 1000 lety. A jelikož jsou olejové rituály stále oblíbenější také v dnešní době, nechte se inspirovat našimi tipy, jak si takový detox můžete dopřát také v pohodlí domova.

Olejový výplach úst

Tato kúra je určená ke každodennímu detoxu a svůj původ má v ayurvédské medicíně. Vychází z poznání, že všechny toxiny a jedy, které v těle máme se hromadí nejdříve v ústní dutině. Ty jsou do ní přiváděny nejen z vnějšího, ale také našeho vnitřního prostředí. Na olejový výplach úst můžete použít jakýkoli rostlinný olej. Skvělý je kokosový, slunečnicový nebo sezamový. Každé ráno ještě před tím, než si vyčistíte zuby, snězte jednu polévkovou lžíci oleje. Druhou si vypláchněte ústa a nechte 15 - 20 minut působit. Nejenže si tímto způsobem pročistíte své tlusté střevo, ledviny ale zároveň bojujete proti zubnímu kazu a krvácení dásní.

Olejový detox na hubnutí

Skvělé je v tomto případě sáhnout po kvalitním olivovém oleji. Naše tělo po něm totiž LÉPE tráví a pomáhá eliminovat tuk v oblasti břicha. Třikrát denně si dopřejte po lžičce oleje, kterou snězte nejméně hodinnu a půl před jídlem. V tomto období se vyhýbejte alkoholu, kouření a pijte pouze čistou vodu. Všechna slaná jídla si připravujte na kvalitních olejích, vyhýbejte se jiným formám tuku. Váš jídelníček byste měli obohatit zejména o čertsvou zeleninu. Jeden den v týdnu pijte jen čistou vodu a třikrát denně snězte lžíci rybího oleje. Nepůjdou dolů jen vaše přebytečná kila, ale najednou se budete cítit mladší a svěžejší. Dejte si takto týden a určitě pocítíte změny!

Inspirujte se: 7 tipů jak upravit své trávení: Díky těmto trikům si zrychlíte metabolismus!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..