Přestaňte se trápit minulostí: Stačí když změníte tohle a budete se cítit mnohem svobodněji

Vzpomínky na minulost a obavy z budoucnosti dokážou s naším životem občas opravdu pořádně zamávat. Máme pro vás jednoduchý tip, jak se vám bude žít mnohem jednodušeji. Úplně postačí, když dokážete změnit jedinou věc.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Inspirujte se: Zklamanou vás dělají vaše vlastní očekávání: Těchto 5 situací vám ukáže, kdy není nutné slepě doufat

Uvědomili jste si někdy fakt, že jedině přítomnost je skutečná a reálná? V podstatě jen přítomný okamžik je něco, čemu bychom se měli věnovat a na co bychom se měli soustředit. Právě proto bychom si za každých okolností, měli vychutnávat aktuální moment našeho bytí. Základem je přestat v sobě analyzovat otázku: "Co by bylo, kdyby..."

Zapomeňte na minulost

Pokud se totiž začnete zabývat minulostí, tím co by mohlo být, proč se určité věci nestaly a možná mohly stát, jste na nejhorší silnici zacyklit se v negativním kruhu vlastních emocí. Netrapte se věcmi, které prostě nezměníte. Zapomeňte na staré křivdy, bolesti a přijměte věci, které vám do života přišly. To, co bylo je neměnné. Pokud to pochopíte, začne se ve vašem životě dít mnohem víc pozitivních věcí, než jste možná předpokládali.

Mohlo by vás zajímat: Doba, kdy večer usnete, znamená víc, než si myslíte: Také takový vliv má na vaše chování

Žijte tady a teď

Ano, víme, řekne se to snadno, ale dělá se to mnohem hůř. Jak ale tohoto stavu dosáhnout? Ačkoli rozumem to chápeme, jak přimět svůj mozek, aby pracoval tak, abychom to opravdu dokázali pochopit a přijmout tato fakta? Zkuste to přesně tak, jak to doporučují psychologové: "Každé ráno, když se probudíte, začíná nový den a váš nový život. Tohle si uvědomte. Zkuste vstát z postele s úsměvem na rtech a hned ráno si udělejte nějaký malý rituál, který vás dělá šťastnými. Zapomeňte na starosti a věci, které se možná stanou, ale nemůžete je ovlivnit. Ne, nepůjde to ze dne na den, ale naučíte se to. A pokud to ve svém nitru pochopíte, nastane ve vašem životě změna," říká Mgr. Martin Miler klinický psycholog. Zkuste dělat věci naplno, s láskou a vášní. Žijte tady a teď a nezapomínejte na malé radosti. Život se přece skládá z maličkostí, které vytváří dokonalou mozaiku.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..