Takhle nás ovlivňuje jídlo na prázdný žaludek: Raději se mu vyhýbejte, abyste zbytečně nepřibíraly

Jsme hladoví, ale nemáme čas se najíst. Sáhneme tedy po nezdravých variantách v podobě vysoce kalorických potravin a pak se divíme, že ještě přibíráme, vždyť přece tolik nejíme. Víte, co se ale přesně děje, když jíte na prázdný žaludek?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Hladoví lidé přemýšlí o potravinách s více kaloriemi

Při pocitu hladu, naše tělo hned reaguje a náš žaludek nám to dává obvykle najevo průvodním tzv. kručením v břiše. Jelikož ale dnešní doba častokrát nepřeje ani tomu, abychom si během dne našly čas na kvalitní snídani nebo oběd, pak se stále pravidelněji stává, že vyhladovělý žaludek si ponecháme až na večer, kdy do sebe zpravidla dáme první, co nám přijde pod ruku. Odbornice prozrazuje: "Hladoví lidé mají tendenci přemýšlet o potravinách s většími kaloriemi, které poskytují více energie, což ovlivňuje také výběr potravin, které nakupují přes týden. Tyto potraviny mohou obsahovat červené maso, bonbóny a slané občerstvení, na rozdíl od potravin s méně kaloriemi jako jsou kuřecí prsa, zelenina a ovoce."

Mohlo by vás zajímat: Zázračná olejová kúra: Nejenže díky ní zhubnete, ale také skvěle detoxikujete své tlusté střevo

Když je tělo zbaveno energie, jde do režimu přežití

Když je totiž náš žaludek prázdný, hladina cukru v krvi klesá, někdy až příliš rychle. S hladem  zpravidla ruku v ruce přichází pocit nevrlosti a špatné nálady a právě tehdy máme chuť sáhnout po nějakém nezdravém jídle. Naše chutě se omezí právě na něco rychlého v podobě zmíněného fastfoodu, protože náš žaludek doslova baží po tom, aby se nejrychleji naplnil. Čím jsme hladovější, tím hůř se nám odolává nezdravým jídlům jako jsou hamburgery, pizza, sladkosti apod. Odbornice dodává: "Když je tělo zbaveno energie, jde do režimu přežití. Když se to stane, přirozenou odpovědí je, že potraviny s vysokým obsahem kalorií nahradí ztracené kalorie a ukládají se do těla jako zásoba pro případ dalšího hladu... vede to k tloustnutí a špatnému zdravotnímu stavu."

Čtěte také: Během těhotenství rapidně přibrala hodně kilo: Po porodu byla její snaha zhubnout beznadějná, pomohlo jí až tohle

Buďme připravení. Zdravý snack nás může uchránit od přibírání

Pak nastane ta chvíle, že po určité době, když nenaplníte svůj žaludek právě tehdy, když se toho dožaduje, si všimneme, že přibíráme, ačkoli se nám zdá, že ani pořádně nejíme. Je to právě v důsledku našich chutí na nezdravé věci, zejména během večerů, když nemáme pravidelné stravování během dne. Takže pokud nechcete zbytečně přibírat a ne vždy máte opravdu čas na pravidelnou stravu, pak mějte po ruce vždy alespoň nějaký zdravý pamlsek, kterým svůj žaludek trochu naplníte, ale přitom nepřiberete. Například takové mandle nebo celkově potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jsou v takovém případě to pravé.

Nepřehlédněte: Vysoký tlak je tichým zabijákem: Tyto potraviny byste měli zařadit do jídelníčku, abyste ho snížili

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG, lifehack.org

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..