Náš odlišný postoj k dítěti ničil naše manželství: Až tohle ho přesvědčilo, abychom se pokusili o naši dcerku

Vztahy jsou hlavně o komunikaci. Pokud ale zcela nefungují, problém je na světě.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Martina s Ondřejem měli ukázkový vztah. Dokud znovu nepřišlo na přetřes téma dítěte. Tehdy se věci začaly komplikovat a komunikace selhávala téměř úplně. "Ondřej prostě dítě nechtěl. Prý si neumí představit sebe jako otce a necítí se být dostatečně připraven. Tuto odpověď jsem od něj ale poslouchala už dobré tři roky a pomalu mi docházela trpělivost. Chtěla jsem dítě už opravdu dlouho a nevěděla jsem, do kdy budu ochotna tolerovat podobné názory." Tvrdí Martina, která svého manžela sice milovala, ale věděla, že prostě nedokáže žít ve vztahu, který se v blízké budoucnosti nikam dál nepohne.

Inspirujte se: Důvody, proč muži přestávají milovat: Tohle by měla vědět každá žena

Dítě nepřipadalo v úvahu

Chtěla Martina opravdu tak moc? Na tuto otázku se ptala sebe samotné po každé konfrontaci a nedořešené hádce. Vždyť přece vstoupili do manželství s tím, že chtěli společně založit rodinu. Od kdy se jejich názory tak diametrálně lišily? "Dlouho jsem nevěděla jak na něj, ale pak stačil jeden náhodný moment a vše se rázem změnilo." Vzpomíná Martina na den, kdy se vydali na návštěvu k přátelům, kteří je po více než dvou měsících zničehonic pozvali k sobě domů.

"Katka byla mou nejlepší kamarádkou už od vysoké. Říkali jsme si téměř vše, také o mém problému s Ondřejem věděla víc, než kdokoli jiný. Až do doby, kdy se mi před několika měsíci zcela odcizila a já netušila, co je důvodem. Možná také proto jsem se tak těšila, když mě konečně pozvala k sobě. Tvářila se, že je vše v pořádku. Během celé večeře jsme si povídali o všem možném, o práci i o soukromí, ale i tak jsem cítila, že tam něco nehraje. Po čtyřech sklenicích vína ale najednou z Katčina partnera vyšla pravda ven a při debatách o dětském pokoji, který právě předělávali, jen tak mezi řečí přiznal, že je to i tak docela zbytečné, protože přesně včera zjistili, že své vlastní děti na 90 % nikdy mít nebudou." dodala Martina, jíž snad nikdy nikoho nebylo tak líto jako své nejlepší kamarádky v daný moment.

Mohlo by vás zajímat: Chtěla jsem ho opustit, ale zjistila jsem, že jsem těhotná: Až tento moment mi ukázal, že to zvládnu i sama

Když jedna informace všechno změní

"Chtěla jsem jí pomoci, ale nevěděla jsem jak. Verdikt lékařů byl definitivní a téměř jedinou možností byla adopce. Toho večera jsem odcházela jako opařená. Nemohla jsem dát do pořádku ani sebe, natož pomoci Katce. Když jsem ale večer s Ondřejem usínala, pošeptal mi jednu věc. Prý konečně pochopil, proč mi na dítěti tak záleží a už se tomu nechce bránit. Možná nebude připraven nikdy, ale nemůže o možnost mít vlastní děti přijít. I kdyby prý měl být špatným otcem, musí to alespoň zkusit. To byla slova, které bych od něj nikdy nečekala, ale znamenala tak mnoho. Novou éru v našem manželství a v našich životech. Možná právě taková mezní situace mu ukázala, že někdy je čekání a plánování zbytečné." přiznává Martina, která je již šťastnou maminkou.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..