Žila jsem ve zlaté klícce: Nejprve se mi to líbilo, ale později ve mně takový život začal vyvolávat nespokojenost

Světlana byla vždy samostatnou osobou, která se o sebe dokázala postarat, vydělat si na sebe a práce pro ni byla důležitá. Proto je pro ni dnes přímo nepochopitelné, jak se jí mohlo líbit žít ve zlaté klícce, byť jen na chvíli...

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

"Marek se mi připletl do života zcela nečekaně. Byl sexy, bohatý a vybral si mě. Bylo to intenzivní, stejně jako naše rozhodnutí vzít se. Udělali jsme to během exotické dovolené a také po návratu z ní jsem se cítila jako na líbánkách. Nicméně, vše se začalo měnit již po pár měsících," vzpomíná naše čtenářka Světlana.

Mohlo by vás zajímat: Náš odlišný postoj k dítěti ničil naše manželství: Až tohle ho přesvědčilo, abychom se pokusili o naši dcerku

O tom, že žije ve zlaté klícce, věděla

"Že žiju ve zlaté klícce jsem věděla, a dokonce musím přiznat, že se mi to na začátku i líbilo. Měla jsem kolem sebe lidi, kteří mi splnili vše, na co jsem jen pomyslela. Každé ráno jsem se probouzela s tím, že nemusím nikam spěchat, ale můžu si v klidu vypít svůj šálek zeleného čaje a popřemýšlet nad tím, co budu celý den dělat. Ale stačilo pár měsíců k tomu, abych zjistila, že život ve zlaté klícce pro mě není," popisuje Světlana.

Pocit studu, že nechodí do práce

Světlaně začala chybět její práce, cítila se nepotřebná a měla pocit, že svým časem jen plýtvá. V očích svých kamarádek byla tou, která měla štěstí, protože jí všechny do jedné záviděly její postavení a zejména to, že se nemusí trápit ohledně budoucnosti a dennodenně vstávat do práce: "Když moje kamarádky vyprávěly o svých problémech v práci, já jsem jen tiše mlčela, protože jsem neměla co říct, dokonce jsem se cítila trapně proto, že já takové problémy řešit nemusím," přiznává dále.

Čtěte také: Moje dcera mi nikdy neodpustila rozvod s jejím otcem: Ještě i po letech mi to vmetla do obličeje takovýmto způsobem

Ženám záviděla jejich kariéru a vlastního muže podezírala z nevěry

K pocitu studu za to, že nechodí do práce a peníze jí dává manžel, se přidružil také pocit méněcennosti, neschopnosti a žárlivosti: "Když jsem s manželem chodila do společnosti, seznamovala jsem se nejen s důležitými významnými muži, ale také ženami, které měly oslnivou kariéru. Přistihla jsem se přitom, že jim závidím jejich život v tom smyslu, že něco důležitého dělají, něco znamenají. Ale to nebylo všechno. Nejvíc se stydím za to, že jsem začala podezřívat svého manžela z nevěry. Když jsem viděla, že ty ženy nejsou jen inteligentní, ale také atraktivní, popadly mě myšlenky typu, proč je můj manžel se mnou, když by mohl mít po svém boku tento typ ženy. Začala jsem si zcela neodůvodněně domýšlet, že mě s některou z nich podvádí," popisuje své tehdejší pocity a myšlenky.

Nepřehlédněte: Moje máma odmítala mého partnera: Když jsem zjistila, proč má takové nevhodné chování, pochopila jsem jednu věc

Život ve zlaté klícce není pro každou

Světlana byla se svým životem stále víc nespokojená. Naštěstí pochopila, že proto, aby byla opět šťastná, musí na sobě začít opět pracovat: "Možná to některým ženám takhle vyhovuje celý život, ale mně rozhodně ne. Naštěstí mám muže, který mě podpořil v tom, když jsem mu řekla, že chci opět pracovat a přispívat do domácnosti, ačkoli k tomu nejsme odkázáni. Nechce mě držet doma jen jako ženu v domácnosti, která mu porodí a vychová děti. Rozumí, že se chci realizovat, abych se cítila jako plnohodnotný člověk," končí svůj příběh naše čtenářka.

Dokázaly byste celý život žít ve zlaté klícce? Naplňoval by vás takový život?

Ano
2
Ne
5
Hlasovalo: 7

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..