Lidé, se kterými se setkáváte, vám mohou pomoci kariérně růst: Takovými typy se pro vlastní dobro obklopujte

Správní lidé vám dokážou v životě neuvěřitelně pomoci. Vybírejte si je proto s rozumem.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Neřeknou vám vždy ano

Chcete-li někoho, kdo vám na každý váš nápad dá vždy kladnou odpověď, nejde vám o nic víc, než o hlazení vlastního ega. Ti správní lidé, kteří jsou pro váš kariérní život opravdovým přínosem, k vám nebudou vždy vlídní a shovívaví. Pokud totiž neděláte něco správně, nic vás víc neposune, než konstruktivní kritika a pravdivý názor, který se nesnaží přizpůsobit tomu, co chcete slyšet, ale co byste ve skutečnosti slyšet měli.

Odžili si, proto ví

Nikdo moudrý z nebe nespadl, to ví každý z nás. Ale pokud někdo moudrý "spadnul" někde vedle vás, neberte to jako zázrak, ale příležitost. Učit se dá jen od těch, kteří o dané problematice něco vědí a mají k ní proč něco říct. Tlachalů je mnoho, ale lidé, kteří se vyznají, jsou většinou ticho. Proto naslouchejte a hledejte ty správné. Ty, co se nevychloubají, protože nemusí.

Mohlo by vás zajímat: Nejatraktivnější povolání pro ženy: Je za nimi více dřiny, než byste očekávaly

Mají zájem se podělit

Lidé, kteří jsou úspěšní se většinou potýkají se samotou. Pokud se totiž dostanete někam výš a máte sílu a vůli to někam dotáhnout, většinou na cestě zůstáváte sám. Také proto vyhledávají společnost a mentorovat někoho, co se týče budoucnosti a těch správných kroků v oblasti kariéry je pro ně změnou, které se nemohou dočkat. Setkávat se s někým, kdo je plný chutě a zanícení dokáže někdy vlít druhý dech také jim. Protože také v práci, která vás vysloveně baví, občas nastanou chvíle, kdy pochybujete o tom, zda to stojí za to. A právě tehdy je fajn potkat někoho stejně zaníceného.

Nenechte si ujít: Nová doba, kdy uchazeč vyhazuje zaměstnavatele: Také kvůli tomuto je pracovní disciplína téměř minulostí

Optimismus je podceňován

Ano, samozřejmě, že talent a chuť na sobě pracovat jsou důležitými složkami úspěchu, pokud vám ale chybí optimismus, bude to těžké. Najděte proto ve svém okolí lidi, kteří ho vidí i tehdy, když jen málo věcí vypadá růžově. Naučí vás, jak se obrnit proti negativním myšlenkám a jak vydržet i tehdy, když se hodně věcí nedaří a začínáte mít pocit, že jste se v případě své kariéry nerozhodli tak úplně správně.

Přečtěte si také: Proč byste se měly obklopovat chytřejšími lidmi: Tohle základní pravidlo vám může změnit kariéru!

Netváří se, že všechno ví

Protože nemusí. Jejich činy mluví za vše. Je fajn, pokud někdo o svém úspěchu umí mluvit, mnohem víc ale umí nakopnout fakt, že jeho výsledky opravdu vidíte a chcete dosáhnout alespoň tolik jako on. Proto se snažte stýkat s lidmi, kteří nemusí neustále řečnit o tom, co dokázali, protože je to zbytečné. To, co dokážou raději udělají, a to, co ne, zbytečně neřeší.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..