Čtyři chyby, které mějte na paměti: Vyhněte se tomuto chování, pokud si nechcete nadělat nepřátele

Poslouchat názory, respektovat je a vědět, kdy jste skutečně zašli přes čáru, je někdy v komunikaci tou největší výsadou.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Neslibujte, když nedokážete splnit

Můžete být jakkoli perfektní v tom, co děláte, když se na vás nedá spolehnout, postupem času vám nebude věřit skutečně nikdo a vaše omluvy ztratí na váze pokaždé, když se o ně zoufale opřete. Samozřejmě, že se vám nemusí vždy všechno podařit tak, jak jste měli v plánu nebo, jak jste někomu slíbili, mějte ale na paměti, že pokud párkrát nezvednete telefon poté, co jste se opět nedostavili na dohodnuté místo nebo jste nedodrželi deadline, nikdo již nebude zvědavý na vaše výmluvy a za chvíli se možná ani nebude komu vymlouvat.

Inspirujte se: Přestaňte se trápit minulostí: Stačí když změníte tohle a budete se cítit mnohem svobodněji

Nikdy nemůžete a najednou...

Vždy, když vás nejlepší kamarádka zve na společný výlet nebo prodloužený víkend, najde se důvod, proč něco podobného není možné. Jakmile ale s podobným nápadem přijde muž, kterého už déle toužíte mít po svém boku, okamžitě balíte kufry. Pro vás celkem pochopitelná věc, najednou se dá odejít z práce, na účtu se najde i chybějících 1000 korun a dokonce i strach z létání někam zmizel. Pro kamarádku jste ale zosobněním absolutního selhání. Nic víc jen nedostatek úcty k dlouholetému kamarádství a vaše vlastní dětinskost může vyústit k podobně hloupému činu. Neobhajujte se tím, že jste se musely rozhodnout rychle nebo jste příliš nepřemýšlely. Vše je jen a jen na prioritách, a tak, jak jste si vybrala vy, vybere si příště také vaše kamarádka.

Poučujete, i když vám chybí publikum

Nejraději jste, když svou pravdu můžete předestřít co největšímu množství lidí. Vše, co udělají ostatní, nebo jak se zachovají, je špatně a vy máte pocit, že jim musíte jasně vysvětlit, jak se věci vlastně mají a co je opravdu správné. Mudrovat za každých okolností se ale většinou nevyplácí. Lidé nemají rádi přehnané intelektuály, kteří své tvrzení nemají na čem podložit, pomineme-li jejich vlastní sebevědomí a neutuchající chuť ukázat, že jsou experty na všechno. Vy si sice myslíte, že se je jen snažíte vyvést z omylu, možná jim ale právě tím neuvěřitelně lezete na nervy. Mnoho lidí má skvělé názory, pokud je ale neumí správně odprezentovat, zpětná vazba nemusí být zrovna nejpříjemnější.

Mohlo by vás zajímat: Zklamanou vás dělají vaše vlastní očekávání: Těchto 5 situací vám ukáže, kdy není nutné slepě doufat

Nelitujte se, jednejte

Empatie je zvláštní věc. Ve vztahu k druhým se přímo vyžaduje, ve vztahu k sobě samému bychom ale měli ve správnou chvíli začít jednat, pokud chceme změnit svou situaci. Lidé umí být trpěliví, ale pokud budeme neustále pouze fňukat, bez snahy něco napravit nebo změnit, nikoho to už nebude bavit. Nemluvte jen tak do větru o tom, jak by věci mohly být, vezměte je do vlastních rukou a ukažte snahu, jinak přestanete bavit i většinu těch, kteří ještě ze začátku chtěli, a také měli snahu vám pomoci. Selhání se totiž akceptuje, ale viditelný nezájem o nápravu, už nikoho nebaví.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..