Postní dieta bez jojo efektu je opravdu populární: Hubnou díky ní i ti, kteří dietu držet neumí

Jde prý o opravdu účinnou formu hubnutí bez jojo efektu. Podívejte se spolu s námi, jaké jsou zásady postní diety.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Mohlo by vás zajímat: Detoxikační dieta je skvělým způsobem, jak očistit své tělo: Těmto 5 chybám se po jejím ukončení vyhýbejte

Také vy patříte mezi milovníky jídla, přesto toužíte po dokonalé postavičce? Tak právě pro vás je tzv. postní dieta ideální volbou.

Hubnutí s tradicí

Ve více kulturách a náboženstvích bylo postní období uznávanou tradicí, na kterou nedali naši předkové dopustit. Možná právě proto v té době neznali slovíčko obezita. No a jak to už bývá, k dobrému se většinou vracíme. A přesně na tomto principu je založena tzv. postní dieta.

Stravování bez větších omezení

Postní dieta je založena na dvou postních dnech a pěti úplně normálních dnech. Dokonce i v období postních dnů ale nedržíte absolutní hladovku. Jediný rozdíl je v tom, že během zmíněných běžných 5 dní má být váš denní příjem maximálně 2 000 kalorií a během zbývajících dvou maximálně 500 kalorií. Ideální je, aby oba postní dny následovaly za sebou. To, co jíte záleží v podstatě na vás. Podstatné je dodržet daný denní příjem. Co se ale týče příjmu tekutin, doporučuje se, abyste sahali jen po vodě a bylinkových čajích.

Příklad postního dne

Snídaně: bílý jogurt s jahodami

Oběd: hustá mrkvová polévka

Večeře: ryba uvařená na páře

Takový způsob stravování dokáže člověk dodržovat i z dlouhodobého hlediska, protože ho značně neomezuje. Za devět týdnů takovou úpravou stravy dokážete zhubnout kolem 12 kilogramů. A co je skvělé, poněvadž se to pravděpodobně nakonec stane vaším životním stylem, pravděpodobnost jojo efektu je opravdu nízká.

Přečtěte si také: Vyzkoušejte 7-denní očistu těla pomocí zeleninových šťáv: Známe zázračné ingredience tohoto elixíru

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..