Chcete-li být opravdu šťastní, soustřeďte se na tyto detaily: Neuvěříte, jaký rozdíl ve vnímání světa jimi dosáhnete

Neustále se ženeme za něčím velkým, co by nám mělo přinést úspěch a pocit štěstí. Co když bychom se ale naopak měli zaměřit právě na maličkosti?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Setkání alespoň na pár minut

Možná na přátele nemáte víc času, než pár minut, proč si ale nevychutnat alespoň ty? Pořád se někam honíme, nic nám není dost dobré, snažíme se nepřijít ani o minutu z našeho času, a pokud si na přátele najdeme trošku prostoru, promrháme ho na stěžování si a neustálé reptání. Co všechno není dobré, jak jinak by se daly věci dělat, jak nás mrzí, že nemůžeme zůstat déle. Jak jinak bychom ale všechno brali, kdybychom alespoň na chvíli vnímali těch pár drahocenných minut a užili si je tak, jak se patří?

Přečtěte si: Vaše řeč těla někdy prozradí víc, než byste chtěly: Na tato gesta si během konverzace dejte pozor

Chvíle pro sebe

Společnost vyhledáváme každý večer bez výjimky. Pokud náhodou zůstaneme večer doma, vnímáme to jako osobní prohru. Trávení času o samotě bereme jako něco nepotřebného a neustále se hrneme někam, kde bychom mohli být co nejdéle obklopeni množstvím lidí. Proč ale nebereme chvíli o samotě jako pozitivum, které nám může hodně dát a vnitřně nás obohatit? Nalijte si sklenici vína, relaxujte před krbem a radujte se z vlastní přítomnosti. Ani nevíte jak, a hned budete působit zrelaxovaně a odpočatě.

Také dospělí potřebují chvíle s rodiči

Předali nám, co mohli, věnovali nám své nejlepší roky a nyní se pobytu doma co nejvíc vyhýbáme. Proč ho ale bereme tak tragicky a nevnímáme potřebu dát jim zpět alespoň kousek toho, co udělali pro nás a radovat se z faktu, že pořád máme někoho, kdo se o nás postará i v tom nejhorším a na koho se dá bezvýhradně spolehnout? Možná méně frflání a více uvědomělosti by pomohlo utužit mnoho vztahů mezi rodiči a dospělými dětmi a zároveň by udělalo mnoho lidí šťastnějšími.

Mohlo by vás zajímat: Měsíc narození o vás prozradí, zda jste předurčeni k manželství: Podívejte se, jak to s vámi je

Možná ne dovolená, ale příroda

Opět vám nevyšlo na letní dovolenou po níž dlouhodobě toužíte a vy se neumíte s podobnou myšlenkou smířit. Každý den ale procházíte okolo parku, vykukují první paprsky slunce, venku začíná být opět teplo, ale vás trápí jen nesplněné sny. Věci ale vyjdou většinou tehdy, když se na ně pozitivně naladíte. Usedněte do parku na lavičku, vychutnávejte si dobrou kávu, zavřete na chvíli oči a vnímejte jarní vánek. Maličkosti toti dělají svět a lidi krásnější a šťastnější.

Také vy věříte v sílu maličkostí?

Ano
12
Ne
0
Hlasovalo: 12

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..