Jak si vytvořit kreativní prostor ve vaší pracovně: Inspirujte se našimi jednoduchými tipy

Pracovna se stává důležitou místností při zařizování interiéru mnoha moderních žen či mužů, kteří si svou práci nosí často domů. Dnes vám přinášíme skvělé triky a tipy, jak si ji zkrášlit, ozvláštnit a vytvořit v ní co nejpříjemnější prostor.

Zdroj: Dan Piassicks
Zdroj: Dan Piassicks

Máte v domě vyhrazenou místnost pro pracovní účely, která však nesplňuje vaše tajné požadavky či představy? Nechte se inspirovat výběrem našich jednotlivých typů pracoven a vsaďte na interiérový design, který je vašemu srdci nejbližší.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Velikonoce jsou za dveřmi: Upleťte si vlastní velikonoční věnec, který rozzáří váš interiér

Čisté  linie

Minimalistický styl v interiéru považujeme za velmi čistý a přehledný. K tomuto typu interiérů se nesmírně hodí bílá barva, která dodá celé místnosti ten správný šmrnc. Kromě bílých stěn, závěsů či doplňků můžete vsadit i na nábytek v tomto nevinném odstínu.

Barevné detaily

Barvy jsou neuvěřitelným pomocníkem při vnímání jednotlivých místností. Vaší pracovně zaručeně dodáte kreativitu a příjemné vibrace, pokud v ní použijete barevné doplňky či detaily. Barevný koberec či polštáře dokáží rozjasnit celý pokoj a dodat mu život.

Pocit domova

Ačkoliv pracovna slouží primárně k vyřizování důležitých věcí z práce, stále byste se v ní měli cítit příjemně a nerušeně. Skvělým tipem je zakomponovat do ní i koutek s krbem a pohodlným křeslem, kde si můžete vyřídit důležité maily, ale cítit se jako v oáze klidu.

Velkolepý prostor

Při zařizování vaší pracovny si v první řadě utřiďte myšlenky, abyste předem věděli, o jaký typ pracovny půjde. Ať už vám postačí jeden pracovní stůl nebo plánujete více kusů nábytku, váš prostor by měl být jednoznačně velkolepý. Nikdo přece nechce pracovat v malém a uzavřeném prostoru.

Prosvětlená místnost

Světlo je základem všeho! Při interiérovém designu se designéři vždy zaměřují na přístup denního světla, které působí na psychiku velmi pozitivně. Pokud máte možnost zařídit vaši pracovnu s použitím velkých oken, neváhejte ani chvíli. Tento krok později zaručeně oceníte!

Inspirujte se: Vysněná knihovna ve vašem obydlí: Inspirativní tipy pro dokonalý koutek na čtení

Přírodní materiály

V posledním kroku věnujeme pozornost zejména přírodním materiálům, které také dokážou zvýšit vaši kreativitu a fantazii. Nejenže skvělé vypadají v místnosti, ale také mají příznivé účinky na vnímání člověka. Dřevěný nábytek je proto více než vítán.

Foto:
Dan Piassicks, Janet Mesie Mackie, Redmond Aldrich Design, Lisa Pertole, DJDS, Greer Interior Design.
Zdroj:
MB

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..