5 rad jak se chránit před nepřejícími lidmi: Tohoto se musíte držet

Pokud toužíte po šťastném životě, ale neustále se vám tento stav nedaří dosáhnout, měli byste se jednoznačně zamyslet nad tím, koho máte ve svém okolí a jakými lidmi se obklopujete. Negativní a nepřející lidé totiž dokáží opravdu značně ovlivňovat vaše bytí. Možná víc, než předpokládáte!

Inspirujte se: Superpotravina, která ovládne rok 2018: Na tento zázrak nedáte dopustit!

Své skutečné pocity nedávají najevo, neustále vás poučují a zahrnují vás nepotřebnými radami. Jde o lidi, kteří by ve vašem životě neměli co dělat, protože vás obírají o energii. Máme pro vás 5 jednoduchých rad jak se před nimi chránit.

1. Mluvte jasně a s jistotou

Nepřející lidé s oblibou přenášejí odpovědnost na ostatní. Pokud s nimi budete mluvit s maximální přesností, nedáte jim prostor vymlouvat se, že nechápou, co od nich vlastně chcete a co potřebujete.

2. Stanovte si hranice

Hranice jsou důležitou součástí jakéhokoliv zdravého vztahu mezi lidmi. Nakolik nepřející a negativní lidé se snaží v komunikaci vyhnout přímosti a jasnosti a je třeba jim s maximální možnou přesností vysvětlit, kde se tyto hranice nacházejí. A přesně si je definovat. Pokud jim dáte najevo, co všechno od nich očekáváte a co mohou očekávat oni od vás, pokud jim řeknete, kde je pomyslná hranice mezi dovoleným a nedovoleným, dosáhnete toho, že kontakt s nimi, nebude ohrožovat vaše štěstí.

3. Nenechte sebou manipulovat

Nepřející lidé se mohou jeden od druhého lišit, avšak jedno mají společné. Mají obrovský sklon k manipulaci. Hádky a scény vyvolávají schválně jen proto, aby někomu ublížili. Chcete-li sami sebe chránit, je na čase rozpoznat jejich pravý záměr a jednoduše se styku s nimi vyhýbat.

4. Připravte si "únikové" cesty

Tito lidé vás chtějí ovládat. Jste pro ně prostředkem k dosažení něčeho, co potřebují. Uspokojují svou touhu po moci právě prostřednictvím vás. Pokud jejich chování ohrožuje vaše osobní štěstí a pocit životní pohody, v tom případě mějte vždy v záloze nějakou únikovou cestičku, jak se jim vyhnout a okamžitě je opustit.

5. Dělejte, co milujete

Nepřející lidé mají jeden "dar". Dokáží vás přesvědčit, že to co děláte rádi vám škodí a není to pro vás vůbec dobré. Neustále vás o tom přesvědčují. Vy si však musíte uvědomit, že to co milujete, vás dělá tím, kým skutečně jste. Nedovolte proto nikomu, aby vám to sebral.

Nenechte si ujít: Nastavte se na lednový detox: Tato jedinečná ingredience dokáže s vaším tělem skutečné zázraky

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..