Čtyři stádia lásky: Čtyřka je v dnešní době opravdu vzácný úspěch

Láska má mnoho podob a úplně každý vztah prochází různými etapami a stádii. Zjistěte, v jaké fázi se nacházíte a co je třeba dělat proto, aby byl váš vztah dokonalý.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Inspirujte se: Máma nesnesla, jak vychovávám své děti: Snížila se až na takový čin, aby věci byly tak, jak řekne

1. Fáze - Zamilovanost

Zamilovanost vždy do života vtrhne nečekaně. Vzniká velmi spontánně, nemůžeme jí zabránit, ani se je vzpírat. Zamilovanost je vlastně chemie působící mezi dvěma lidmi. Nejde o nějaký vědomý výběr partnera, ale o jakýsi projev instinktu. Přitom skutečně uspokojuje naši potřebu lásky, avšak pouze dočasně. Když je člověk zamilovaný cítí, že je zapotřebí, vidí, že si ho někdo váží a je jím nadšený. V této fázi nikoho neposloucháme a věnujeme partnerovi všechen svůj čas. Naneštěstí se však zamilovanost dříve nebo později vytratí a chtě-nechtě se vracíme do reálného světa.

2. Fáze - Tvoření dvojice

Láska to už je vědomá volba. Milovat můžeme dále, i když se už počáteční zamilovanost vytratila. V této fázi začínáme pociťovat pevný svazek s partnerem a vnímáme se jako pár. Je nám spolu dobře, máme společné plány, vzájemně se posouváme a rozvíjíme. Mnoho dvojic v této etapě zatouží po rodině a miminku. Vědí, že jejich vztah je založen na společných hodnotách a vzájemné úctě.

3. Fáze - Zklamání a odcizení

Právě zklamání a odcizení je velmi složitým stadiem, kterým prochází mnoho dvojic. Bohužel zdaleka ne všechny dokáží tuto fázi překonat. Největší počet rozchodů a rozvodů se děje právě v tomto období. Většina lidí má pocit, jakoby city vyprchaly a naděje na jasnou budoucnost se rozpadla na střepy. Pokud to nastane, neměli byste podléhat panice. Ano, přežít tuto fázi není nejlehčí, ale když se vám to podaří, čeká vás krásné období.

4. Fáze - Pracujeme na lásce

Nemá žádný hlubší smysl zamýšlet se nad tím, proč to není takové jako na začátku. Milovat můžete i když se na partnera přestanete dívat přes růžové brýle. Situaci lze zachránit, když změníte vlastní myšlenky. Ten kdo chce milovat, najde vhodný způsob. A za práci na vlastním vztahu dostanete tu nejlepší odměnu - zralejší a pevnější city.

5. Fáze - Láska je schopná hory přenášet

Život je občas pořádně složitý. Vypořádat se s určitými problémy, pokud nemáte partnera je sice možné, ale o něco komplikovanější. Pokud vybudujete skutečnou lásku a projdete společně obtížemi, získáte v osobě své polovičky silného spojence a podporu. V tomto stádiu lásky, vzniká nová úroveň vzájemné úcty a přijetí. Nic před sebou neskrýváte, vzájemně se znáte a milujete se takoví, jací jste. Taková láska opravdu dokáže mnoho. Pomáhá zapomenout na staré křivdy, dodává sebejistotu. No a v neposlední řadě opravdu téměř hory přenáší ...

Nenechte si ujít: Můj manžel se po našem rozvodu nepřestal stýkat s mou matkou: Tolerovala jsem to až do této chvíle

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..