Tyto 4 věci naučí děti jen prarodiče: Právě toto je důvod, proč by s nimi měli trávit více času

Prarodiče jsou pro děti nepostradatelní a mají v jejich životě velmi důležitou roli. Právě proto by měly vaše ratolesti s nimi trávit opravdu hodně času už od útlého věku. Jsou totiž věci, které je naučí jen oni.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Mohlo by vás zajímat: Bratrova milenka nám zničila rodinu: Její chování takhle poznamenalo naši budoucnost

Úkolem prarodičů není děti vychovávat, ale poskytnout jim podporu, lásku a zasvětit je do svých zkušeností. Podívejte se spolu s námi, které věci vaše ratolesti nejlépe naučí právě babička s dědečkem.

1. Mají životní zkušenosti a rady na rozdávání

Prarodiče zažili v životě opravdu více než my a všechny své cenné rady, zkušenosti a zážitky mohou svým vnoučatům předat. A to je skutečný poklad. Děti milují poslouchat příběhy o tom, jak se kdysi žilo, jak lidé trávili čas, co vařili, dělali. Většinou mají prarodiče fantastické historky, které děti zbožňují. Není nad to mít citlivou babičku a odvážného dědečka. Pro děti jsou právě oni skutečnými hrdiny.

2. Učí děti přijmout se přesně takové, jaké jsou

Prarodiče mají jednu skvělou vlastnost. Vůbec děti nehodnotí, ale přijímají je takové, jaké jsou. Zatímco rodiče neustále mrňouse usměrňují, chtějí od nich za každých okolností skvělé výkony ve škole či sportech. Prarodiče tyto požadavky nemají. Proto k nim děti mají velmi často otevřený vztah.

3. Poskytují dětem jiný pohled na život

Právě generační rozdíl způsobuje, že prarodiče mají na věci jiný názor než rodiče mrňousů. Často a rádi se vracejí k tradicím, lokálním věcem, zasvěcují nejmenší do všeho, co bylo pro ně v životě velmi důležité a podstatné. Ukazují jim naše kulturní bohatství, naše kořeny.

4. Naučí je pokoře a laskavějšímu přístupu k životu

Babička s dědečkem mají k mrňousům laskavější přístup, jsou mnohem klidnější, vyrovnanější a mají již méně stresu než rodiče. Ti neustále řeší nejen problémy v práci, doma a chtějí mít vše pod kontrolou. Prarodiče jsou trpělivější, nekřičí na děti, věci jim důsledněji vysvětlují, nemají problém jim odpovídat dokola na zvědavé otázky. Dokáží je tak skutečně naučit pokoře a trpělivosti. Dětem prarodiče nejen obohatí život o krásné vzpomínky, ale i o další vzory chování. A to je nenahraditelné.

Nepřehlédněte: Náš odlišný postoj k dítěti ničil naše manželství: Až tohle ho přesvědčilo, abychom se pokusili o naši dcerku

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..