Po 10 letech vztahu jsem si řekla dost: Můj muž byl pouze pasivní pozorovatel našeho vztahu

Jak naivní osmnáctka jsem věřila v pravou lásku. Na něco takového magického, že vás to nenechá spát. Život ji však pořádně potrápil a ukázal pravou tvář.

Zdroj:Profimedia
Zdroj:Profimedia

"S Lubošem jsme se poznali ještě na střední škole," vzpomíná Helena. "V těch dobách pobláznění jsem mu každý den vášnivě vyznávala lásku a on sice možná nechtěně, mi sliboval, že se jednoho dne vezmeme a budeme mít spolu velkou rodinu. Neuvědomovala jsem si však jednu velmi důležitou věc! Takto prošlo pár let, o kterých teď nerada mluvím. Jsem si vědoma toho, že mě posunuli dál, na druhé straně mě však obrali o hodně sil."

Mohlo by Vás zajímat: O životě jsme měli oba rozdílné představy: Zjistili jsme to až po 10 letech a právě na tom náš vztah ztroskotal

Vztah má dvojici spojovat. Ten jejich je však rozděloval

Takhle na začátek vztahu vzpomíná dnes už šťastná a vyrovnaná Helena. V těch dobách, kdy však její vztah procházel fází absolutní hrůzy, o něm nedokázala mluvit vůbec. "Já a Luboš jsme byli zcela odlišné povahy. Stavěli jsme však právě na této rozdílnosti. Dlouho jsem si namlouvala, že si díky němu rozšiřuji své obzory a tedy vnitřně rostu. Dokázala jsem se zcela podřídit jeho způsobu života a všem známým i rodině jsem tvrdila, že vlastně tohle je láska. Chodila jsem za ním jako poslušný pejsek, protože jsem si myslela že takový typ oddanosti je vlastně vyjádřením toho, jak moc ho miluji."

Opak však byl pravdou!

Luboš však nadále zůstával pouze pasivním pozorovatelem v jejich vztahu. Po 8 letech vztahu se rozhodla Helena jednat. Řekla si dost! Nebylo to však pro ni jednoduché rozhodnutí a proto s Lubošem setrvala ještě další dva roky. Jelikož její sny o velké lásce a šťastném manželství zůstávaly nadále pouze sny, rozhodla se tentokrát být mnohem silnější a ukončit to, co ji tolik trápilo.

Přečtěte si také: Po 15 letech manželství jsem byla ochotná muži odpustit opakované nevěry: Prozradím vám proč

"Rozcházení po tak dlouhé době není vůbec snadné. Cítila jsem se bezcenná a zcela ztracena. Musela jsem si nově vystavět svůj vlastní život a najít si svou cestu zpět nejen k mužům, ale také k sobě sama." Dnes ví, že pravá láska je ta oboustranná a se současným partnerem žijí v harmonii. Podporují se navzájem a respektují na sobě své odlišnosti. A jako malá třešnička na dortu, loni se Heleně splnil i sen, který měla už jako osmnáctiletá a stala se matkou.

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..