Triky jak použít kokosový olej ve stravování, aby nám pomohl zhubnout: Takto spálíte špatný tuk

I tuk, který se nachází v kokosovém oleji, může skutečně pomoci našemu tělu spalovat ten špatný tuk, díky kterému máme například i nadváhu.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

  

S tímto tvrzením přišel certifikovaný odborník na výživu, Bruce Fife, který je i autorem knihy Zázračný kokosový olej. Ptáte se, jak nám tuk může pomáhat spalovat tuk? Jednoduše ... Trik je v tom, že v kokosovém oleji se nachází nasycený tuk sestávající z různých nasycených mastných kyselin stejně jako například v avokádu. V této podobě dokáže tedy procházet přes trávicí systém a dodávat tělu potřebnou energii, kterou jinak získává z glukózy. Na rozdíl od zmíněné glukózy, dokáže kokosový olej zvýšit metabolismus našeho organismu až na jeden celý den. To znamená, že dokážeme spalovat kalorie i tehdy, když jen sedíme u stolu apod.
Na základě této teorie doktora Bruce Fifeho, si osvojte používat kokosový olej tímto způsobem ...

Mohlo by vás zajímat: Je pití kravského mléka opravdu škodlivé pro naše zdraví? Výživová poradkyně nám prozradila víc

1. Přidejte si ho už do snídaně

Stačí, když přidáte do ranní kávy například malou lžičku, protože kokosový olej vás na na delší dobu zasytí. Na základě  toho budete mít tendenci méně se občerstvovat malými jídly mezi těmi hlavními jídly dne. Jednoduše se nebudete zbytečně přejídat.

2. Použijte ho jako náhradu za jiné oleje nebo margarín

Kokosovým olejem nahraďte například margarín, který jsme zvyklí používat do pečení nebo rostlinný či olivový olej, který používáme při vaření. Má rozhodně méně kalorií než zmíněné potraviny.
 
Čtěte také: Pokud jste zvyklí pít v práci pravidelně šálek kávy, pozor! Kvůli tohoto byste si ho každý den měli vzít domů

3. Přidávejte ho do salátových dresinků

Tekutý kokosový olej si můžete podle doktora Fifeho naučit dávat do salátových dresinků nebo domácí majonézy, aby pomohl trávení a maximalizoval příjem živin.

4. Přidávejte ho do bílé rýže

Při přípravě bílé rýže nezapomeňte na lžičku kokosového oleje, který dáte do vroucí vody, protože může snížit počet jejích kalorií o 50 až 60%. Trik spočívá v tom že necháte vodu s kokosovým olejem a rýží vřít 20 až 40 minut.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..