Dva typy dietního stravování, na základě kterých hubnete stejně: Přesto, jeden rozdíl mezi nimi je

Vegetariánská a středomořská strava. To je tajemství zdravého srdce. V čem spočívá jejich podstata, ale také rozdíl?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Při obou stravách podobné snížení BMI

Je to jednoduché ... Podle nejnovější studie, pokud chcete ochránit své srdce, aby se neobalovalo tukem, vyberte si z těchto dvou typů stravování. Vegetariánská strava, která zahrnuje i vajíčka a mléčné výrobky, nebo středomořská strava, která zahrnuje také mnoho drůbeže a ryb. K tomuto závěru přišla nová studie, která zkoumala lidi s nadváhou ve věku 18 až 75 let. Jednu skupinu krmili vegetariánskou stravou, a druhou nízkokalorickou středomořskou po dobu tří měsíců. U obou typů stravy zhubli za měsíc všichni lidé v průměru pár kg celkové hmotnosti. Měli dokonce podobné snížení indexu tělesné hmotnosti (BMI).

Mohlo by vás zajímat: Perfektní indikátor zdraví: Stačí si jen zkontrolovat tento orgán a odhalíte, jak jste na tom zdravotně

Obě představují zdravý způsob stravování

Vegetariánská strava stejně jako středomořská jsou obě bohaté na ovoce, zeleninu, luštěniny, celozrnné potraviny,ořechy a další. Zaměřují se na dietu, hustotu živin a vhodné množství potravin. Také obě omezují příjem energiez nasycených tuků, jak dodávají odborníci. 

Čtěte také: Kombinace potravin, která zaručí přirozenou očistu střev: Zbavte se nafouknutého bříška

Obě stravy chrání srdce, ale každá jiným způsobem

Zatímco vegetariánská strava byla účinnější při snižování hladiny špatného cholesterolu, středomořská strava vedla k většímu poklesu triglyceridů, které tvoří většinu tuku v našem těle. Zmíněné triglyceridy jsou důležitou organickou složkou lidského těla. Mastné kyseliny obsažené v triglyceridech jsou zdrojem energie pro buňky v těle a lze je také měřit. Pokud je jejich hladina v krvi vysoká, naznačuje to právě zmíněné vyšší riziko metabolických poruch, které jsou spojené s vyšším rizikem onemocnění srdce. Takže v konečném důsledku obě stravy chrání naše srdce.

Nepřehlédněte: Celulitidy se zbavíte také díky této rutině: Můžete ji dělat ráno, nebo před spaním

 Pokud máme tedy například v rodině rozšířené onemocnění srdce, na výběr máme více než jen jednu možnost. Vsaďme tedy na prevenci v podobě těchto dvou typů stravy, které nám mohou pomoci ochránit naše srdce.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..