Čím více se srovnáváme s jinými, tím více ztrácíme sami sebe: Tohle vám pomůže vést spokojenější život

Neexistuje lepší způsob, jak si zničit své sebevědomí bez nejmenšího vyvinutí úsilí než je ten, že začneme porovnávat svůj život se životem jiných. Místo toho se však zamysleme nad tímto plánem.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

My lidé máme tuhle špatnou tendenci porovnávat svůj vzhled se vzhledem druhých, svou kariéru s kariérou druhého i svého partnera s partnerem jiného. I když možná právě podle těch druhých máme my ten skvělý či šťastný život. Je přirozené, že bychom se vždy měli snažit žít svůj život nejlépe jak umíme, ale na straně druhé, pokud to už hraničí se závistí na životě druhého, máme evidentně problém sami se sebou. Nevíme, jak žít svůj život spokojeně a šťastně. Inspirujme se i těmito myšlenkami, které by nám mohli pomoci v tom, jak být opravdu šťastný.

Mohlo by vás zajímat: Čtyři stádia lásky: Čtyřka je v dnešní době opravdu vzácný úspěch

Pokud dosáhneme stejného úspěchu, jak někdo jiný, nemusí to být nutně i to, co nás učiní šťastnými

Závidíte, že vaše nejlepší přítelkyně se stala výkonnou ředitelkou banky? Toužíte po stejném úspěchu? Ale položte si otázku ... Byla by práce výkonné ředitelky to, co chcete dělat celý svůj život? Naplňovalo by vás to, i když víte, že vaše silné stránky jsou v umění a ráda malujete obrazy? Byly byste i tak šťastné? To asi sotva. To je přesně to, nad čím byste se měly zamyslet spíše než si pomyslíte, že jí závidíte její úspěch.

Jen my sami jsme zodpovědní za svůj život i za to jak bude vypadat

Čtěte také: Chcete-li být opravdu šťastní, soustřeďte se na tyto detaily: Neuvěříte, jaký rozdíl ve vnímání světa jimi dosáhnete

Pokud jsme svobodným člověkem a máme to v hlavě dobře srovnané, potom dokážeme převzít odpovědnost za své činy a rozhodnutí. Chcete-li se stát lékařem, tak se pokuste dostat se na univerzitu a studovat. Pokud chcete cestovat, tak o tom přestaňte jen mluvit, ale opravdu si tu letenku zakupte a vydejte se poznat svět. Pokud cítíte, že se chcete stát v této chvíli rodičem, tak to neodkládejte jen proto, že váš partner se na to necítí ani za nejbližší tři roky. Protože tak spokojená a šťastná rozhodně nebudete. Vezměte život do vlastních rukou a dělejte rozhodnutí, které vás šťastnými udělají, které dají smysl vašemu životu, ne životu někoho druhého.

Pokud víte, že vám něco nejde, tak se k tomu opakovaně nevracejte. Pokud se necítíte být pojišťovací poradkyní, protože nesnášíte řešit pojistky, nemáte ani přesvědčovací schopnosti a nejste ani komunikativní typ, tak se nehlaste na přesně takové pracovní nabídky a nechoďte ani na tyto pracovní pohovory. Pokud v sobě prostě nemáte zakořeněnou kreativitu, pak se nehlaste na pracovní pozici jakou je například marketingový specialista nebo tvůrce reklamních sloganů jen proto, že to pěkně zní. Smiřte se s tím, že nikdy nemůžete být a ani nebudete dobří ve všem. Vyberte si to, v čem jste opravdu dobří a soustřeďte se na to.

Přijměte to, kým jste a přestaňte se hrát na něco, čím nejste

Nesnažte se pasovat do role osoby, které se chcete podobat, co se týká například kariéry nebo vztahů. Protože, pokud to tak opravdu necítíte, pak půjde z vaší strany jen o jakousi falešnou hru, kterou nakonec i tak každý prokoukne a vy budete všem pro smích. Akceptujte  zmíněné slabé i silné stránky. Pokud chcete zapracujte na těch slabších, pokud ne, soustřeďte se na ty silné a rozvíjejte je. Naučte se se sebou žít tím, že akceptujete sebe jako člověka se všemi dobrými i špatnými vlastnostmi.

Nepřehlédněte: Zákony přitažlivosti štěstí: Díky tomuto se vám podaří opravdu vše, po čem toužíte

Obkopte se lidmi, kteří vás inspirují, kteří vás mohou něco naučit, kteří vám rozšíří obzory a ne lidmi, kteří z vás sají energii, nedovolí vám růst jako člověku a naopak vás táhnou dolů. To je jediná možnost, jak dosáhnout spokojeného a šťastného života.

Uvědomte si, že nikdo zde není na to, aby vás soudil

Často je největším problémem to, že se bojíme udělat první krok na cestě za vysněným životem, protože se obáváme toho, co řeknou druzí, jak na to zareaguje například naše rodina. Zda si nepomyslí, že jsme se zbláznili, když se chystáme udělat něco takového. Uvědomte si, že ať se děje, co se děje, nikdo nemá právo vás soudit a každý ať si nejprve zamete před vlastním prahem, jak se lidově říká.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..