Hubnutí podle věku: Po 30-tce se zaměřte na dřepy, v 40-tce dosáhnete lepších výsledků takhle

Nastavte své cvičení svému věku, preferencím a uvidíte ten rozdíl.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

I když bychom chtěli neustále dosahovat stejné výsledky a přistupovat ke sportu stejně svědomitě a intenzivně jako kdysi, s přibývajícím věkem je výběr správných cviků neustále složitější a komplexnější, a to hlavně v případě, pokud chceme dosáhnout skutečných výsledků. Organismus totiž s přibývajícími roky ztrácí svou schopnost spalovat a stejně tak se snižuje i jeho výkonnost. Najděte proto i vy svůj balanc.

Inspirujte se: Cviky pro krásnější ženské tělo: Takhle dosáhnete štíhlejších nohou a zbavíte se tuku na vnitřních stehnech!

V třiceti dbejte na správné intervaly:

Vaše tělo potřebuje o něco více času na regeneraci, než tomu bylo před pěti lety. Vašim buňkám trvá déle, než si na cvičení zvyknou a i proto jsou oddychové dny mezi tréninky skutečně důležité. Proto třeba silový trénink střídejte s lehkým kardio nebo oddychovou jógou. Nejlepší výsledky dosáhnete v případě, že se nastavíte na dva silové tréninky týdně a třetí ponecháte hlavně zlepšení vytrvalosti, ať už během či natahovacími cvičeními.

Při běhu se snažte začít postupně, nic nepřehánějte a vsaďte spíše na delší tratě a výdrž než na rychlost. Klidně zdolávejte kilometr nad 6 minut a věnujte se hlavně schopnosti běžet co nejdále.

Mohlo by vás zajímat: Efektivní cvičení pro štíhlé nohy a vysportovaný zadek: Tento cvik si opravdu oblíbíte!

Během tréninků volte cviky takto:

U ostatních dvou silových tréninků se zaměřte hlavně na cviky s vlastní váhou, které dají zabrat sedacímu svalstvu a stehnům. Právě tam se totiž po třicítce začne ukládat váš tuk a neustálé sezení v práci celému procesu nabírání na váze jen dopomáhá. Začněte dvacetiminutovým cvičením, při kterém se zaměříte na série těchto cviků:

40 sekund vysokých dřepů

Bez přestávky a s výdechem při každém pohybu dolů se snažte udržovat kolena v 90 stupňovém úhlu se špičkami vašich nohou. Mějte zatnuté břicho a rovné záda. Měli byste cítit hlavně oblast vnitřních stehen a hýždí.

40 sekund sumo dřepů

Chodidla dejte od sebe na šířku ramen, a v mírném předklonu opět s výdechem jděte do podřepu, nezapomeňte kolena udržovat v přímém úhlu a nezastavujte po celou dobu cvičení.

40 sekund dřepů s dotknutím země

Celých 40 sekund se snažte po mírném výskoku při podřepu dotknout země pokaždé druhou rukou, kterou doprovází výdech. Nezastavujte se a udržujte stejné tempo i kdybyste nemohli. Zasloužený odpočinek přijde až potom.

Nenechte si ujít: Jak to, že neustále přibírám, i když skoro nic nejím? Slova fitness trenéra vám to hned vysvětlí

Ve čtyřicítce si cviky volte promyšleně

S přibývajícím věkem je naše tělo méně přizpůsobivé, což je vidět i na jeho odezvě. Pokud s cvičením pouze začínáte, vsaďte na nižší intenzitu a nenechte se odradit ani tehdy, když hned od začátku nevidíte výsledky. Vaše tělo potřebuje delší čas na to, aby si zvyklo. Proto se snažte zvolnit tempo a silové cvičení aplikujte jednou týdně, maximálně dvakrát, ale v krátkých intervalech, přičemž vše doplňujte delšími procházkami.

Při cvičeních se soustřeďte hlavně na oblast břicha, kde se tuky v pozdějším věku ukládají nejčastěji. Proto volte cviky hlavně na tuto partii těla a snažte se zaměřit na tyto:

Zvedání nohou s rukama za hlavou

Postavte se rovně, ruce pokrčte na obou stranách hlavy a přenášejte váhu z jedné nohy na druhou, přičemž koleno druhé na střídačku přesouvejte k rukám. Snažte se cvičit celých 40 sekund bez přestávky a prociťte boční břišní svaly.

Nenechte si ujít: Pokud i navzdory neustálému cvičení přibíráte, změňte tohle: Důvod vás možná pořádně překvapí

Zvedání nohou z pokrčení

Nohy rozkročte na šířku ramen, mírně se svezte na jedno koleno a druhou nohu natáhněte. Následně zvedněte nataženou nohu do výšky aniž abyste po každé výměně dotkly země. Nedělejte přestávky a nohu zvedejte vždy s výdechem.

Předpažené ruce a zvedání kolen

Ruce předpažte a spojte dlaněmi před sebou. Na střídačku zvedejte do výšky břicha jednu z nohou a zároveň pohněte rukou na téže straně těla do boku. Nohy i ruce střídejte po dobu 40 sekund bez přestání.

Foto:
Profimedia Video: Youtube
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..