Nikdy se nesnažte měnit kvůli muži a předstírat, že jste někdo jiný: U mě to odhalil tento moment

V představách je žít mnohem snadnější než čelit skutečné realitě, která není vždy tak růžová, jak bychom chtěly.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

"Zakoukala jsem se do něj už dávno. Milý, svědomitý a ochotný. Takový byl můj kolega Adam a já jsem prostě cítila, že to mezi námi není jen o přátelství. Alespoň z mé strany. Přítelkyně mi radily, ať se nevzdávám, ať zabojuju a že nakonec jako každá sebevědomá žena dosáhnu toho, co jsem si umínila. A tak jsem v souvislosti s ním v hlavě promyslela celou strategii, jak upoutat jeho pozornost. Byla jsem přátelská, svůdná, ale velmi hravou formou, nezávislá a nadmíru samostatná žena. A pak to přišlo. Čím zaneprázdněnější jsem vždy při našem setkání byla, čím více lidí kolem mě viděl, tím více chtěl upoutat mou pozornost právě on, " vysvětluje své chování Emily.

Inspirujte se: Důvody, proč muži přestávají milovat: Tohle by měla vědět každá žena

"Najednou jsme spolu chodili a já jsem nemohla uvěřit tomu, že se to opravdu stalo. Nikdo totiž nechápal to, že by mi lhostejnost, netečnost a důkaz, že jsem silná a samostatná žena, mohly přinést do života vysněného muže. On měl však oči jen a jen pro mě a mně nebylo třeba víc," vysvětluje Emily.

Když se však společný život vymyká představám

Ne každý je však ve skutečnosti takový, jak se nám jeví na první pohled nebo jak působí v případě, kdy ho ještě tak docela neznáme. "Myslela jsem si, že s Adamem vytvoříme dokonalý pár, alespoň tak se náš vztah vyvíjel v mých představách. Čím déle jsme však spolu byli, tím víc jsem začala vnímat, že jsem si celou situaci tak nějak podvědomě zidealizovala." dodává Emily.

Mohlo by vás zajímat: Moje máma odmítala mého partnera: Když jsem zjistila, proč má takové nevhodné chování, pochopila jsem jednu věc

Adam měl být podle ní milujícím partnerem, který ženu podrží, vnímá její potřeby a vycítí, když potřebuje pomoc nebo podporu. Jenže věci se hned od začátku měli trochu jinak. Její vyvolený se totiž zakoukal do nezávislé ženy, která pomoc nepotřebuje téměř nikdy. Do ženy, která má jasnou představu o životě, nepotřebuje ničí rady a doporučení a muže má spíše pro potešení než pro svůj osobní rozvoj. Zamiloval se jednoduše do takové Emily, jakou se celou dobu jevila jen proto, aby ho dostala.

Nenechte si ujít: Nevadilo mi, že chtěl mít rozloučku se svobodou: Netušila jsem ale, že jedna noc všechno změní

"Věděla jsem, že je něco špatně, ale tak nějak jsem doufala, že pokud budu sama sebou, Adam si postupně oblíbí i druhou stránku mého JÁ. Pak jsem však v práci dostala nabídku. Chtěli mě povýšit a poslat na půl roku na pobočku do Londýna. Pro můj kariérní růst nemohlo existovat nic lepšího, ale pro náš vztah by to znamenalo těžkou zkoušku, pokud ne samotný konec. Nechtěla jsem obětovat jeho a to, jak jsem za náš vztah bojovala, jen kvůli kariéře a byla jsem si naprosto jistá, že Adam bude mít stejný názor. On však jen stroze odsekl, prý nad čím vůbec přemýšlím. Zde neexistuje žádné buď nebo. Práce je práce a je třeba se soustředit na to, co je skutečně důležité. Tehdy jsem si uvědomila, že on miluje ženu, která by nad podobnou věcí nepřemýšlela ani minutu. Ženu, kterou jsem se kvůli němu na určitý čas stala. A já zase Adama, který by mě podpořil, ale odešel by se mnou. Adama, kterého jsem si ve svých představách tak nějak zidealizovala a zcela změnila. Protože on takový nebyl a nikdy takový nebude. I proto si mě nikdy nevšímal. Až do momentu, kdy jsem kvůli němu nestala někým jiným. Někým, o koho by se teoreticky zajímat mohl. Já hloupá," dodává Emily, která už nyní ví, že milovat vidinu vztahu je ta nejhorší věc, jakou žena může udělat.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..