Pijete kávu s mlékem? Přehlížíme to, ale ve skutečnosti tato kombinace škodí našemu zdraví

Trenér Michael Achberger vysvětluje, proč pití kávy s mlékem nebo smetanou není nejvhodnější kombinace pro naše tělo. Takhle si můžete dlouhodobě ublížit. Proto se tomu vyhněte.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Patří káva k vaším oblíbeným nápojům? Milujete kávu s mlékem tak, jako většina mých klientů? Bez mléka nebo smetany do kávy si to opravdu neumíte představit? Tak čtěte dál a zjistěte, jak a zda je to s tou kávou s mlékem a vašim zdravím v pořádku.

Přečtěte si: Je pití kravského mléka opravdu škodlivé pro naše zdraví? Výživová poradkyně nám prozradila víc

Popíjejte svou oblíbenou kávičku zásadně bez mléka či smetany! Působí totiž velmi špatně na dvanácterník čili duodenum, který pak v křeči stáhne své hladké svalstvo a následně začne vyřazovat z provozu pankreas. Dále pak zablokuje i celý žlučník.

Žlučník je vlastně zásobní skladiště žluči v našem organismu. Žluč se má samočinně do trávicí soustavy uvolňovat pokaždé když sníme cokoliv mastného, aby ten přijatý tuk byl pro správné následné strávení předem dostatečně emulgovaný.

Pokud nám ale žlučník z jakéhokoliv důvodu pořádně nefunguje, koledujeme si na mnohé další zdravotní problémy označované dnes za běžné civilizační choroby. Snad největším problémem je však nulová osvěta a že se tohle opravdu alarmující vědecké poznání zpravidla dozvídáme, až když je nám už 70 let. Z čehož v průběhu předešlých padesáti let jsme oblíbenou kávu tak rádi popíjeli právě s mlékem či smetanou, protože jen tak nám to chutnalo a obchody jsou toho doslova plné. Křeče a bolesti se pak za čas objevují v oblasti bederní páteře, kdy chronický nedostatek žluči ve střevech způsobuje až bolestivou zácpu. Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje s výraznou bolestí právě u vývodu žlučníku a tvoří se tam nejprve žlučový písek. Samozřejmě později se mohou vytvářet až opravdu velké a životu nebezpečné žlučové kameny, které nakonec žlučník úplně ucpou.

Z čínské medicíny se dozvídáme, že Meridiánová spojnice nemocného žlučníku prochází všemi velkými klouby našeho organismu (kyčle, ramena, kolena) a způsobuje silné bolesti až chronickou nehybnost. Chybějící slinivkové šťávy způsobují ve střevech velmi silné nadýmání (meteorismus). Vracející se žluč aktivována žaludečními šťávami pak silně poškozuje už i samotnou slinivku a právě tak potom vzniká stále se rozmáhající cukrovka (Diabetes mellitus). Co je ve své podstatě jen velmi málo nebo zcela nefunkční pankreas, protože se v něm pak následkem poškozených poleptaných stěn žaludeční kyselinou a následných zánětů již netvoří v potřebném množství, nebo vůbec, velmi důležitý hormon inzulín. Takto je mimojiné ochromena i činnost mnoha dalších sliznic v celém našem těle.

Káva navíc obsahuje velké množství velmi agresivní kyseliny šťavelové. A když ledviny tuto látku nestačí dostatečně rychle vylučovat prostřednictvím moči, pak se snadno vytvoří z přítomných krystalků kyseliny šťavelové nejdříve močový písek, později se ale vytvářejí také obrovské, vysoce bolestivé a zároveň i rizikové močové kameny. Pokud je totiž v našem organismu neustále přítomno příliš velké množství kyseliny šťavelové, přes hrubé střevo se následně vstřebává zpět do těla a usazuje se i do kloubů a svalů. dochází tak k silným bolestem (vnímaným zejména v noci - jak v oblasti páteře, jakož i v oblasti velkých kloubů.) Tímto způsobem vzniká i velmi podobné, vysoce bolestivé a pohybomezující onemocnění!

Nepřehlédněte: Kvalita spánku závisí na tomto výpočtu: Někdy stačí jen 4 hodiny, pokud jdete spát v tuto hodinu

Pokud tedy alespoň trochu myslíte na své pozdější zdraví, popíjejte své oblíbenou kávičku zásadně bez mléka či smetany a jen v malém množství! A s ní, nebo hned po ní si už zásadně nikdy nedopřávejte šlehačku či dokonce nějaké vysokokalorické, tedy zejména silně zamaštěné zákusky, či koláčky.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
ms

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..