Do našeho vztahu nikdy nevstoupí rutina: Vždy, když mám pocit, že nám něco chybí, manžel udělá tohle

Živit ve vztahu jiskru není jednoduché. Ukáže to však, zda a do jaké míry oběma partnerům na vztahu vůbec záleží.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Kamila si Honzu brala po 7 letech vztahu. Neměla žádné pochybnosti, jak by také mohla? Znali se do poslední maličkosti a nebyla věc, kterou by si spolu neprožili, a která je jistým způsobem neposunula dále nebo neposílila.

Inspirujte se: Krize v našem vztahu přišla přesně po 7 letech: Tohle nám ji pomohlo zažehnat

"Hodně mých přítelkyň se po pěti letech vztahu rozešlo a já si připadala jako poslední mohykán. Stěžovaly se mi na rutinu ve vztahu, věčné hádky se stejným obsahem a partnery, kteří jim nerozumějí nebo možná ani nechtějí. I proto jejich úžasné vztahy končily rozchody. Ten můj však všechno tak nějak překvapivě ustál a já se najednou ocitla před oltářem. Bez pochybností a šťastná," zdůrazňuje Kamila, která je za Honzu vdaná už druhým rokem.

Nebála jsem se o nás

"Každý se mě ptal, jak to zvládáme. Přece jen, svatba byla na určitou dobu jedno velké šílenství, který mě zaměstnalo. Neměla jsem čas přemýšlet nad tím, jak bude náš život vypadat po tom, co si řekneme pověstné ano. Všichni mi však tvrdili, ať od toho hodně nečekám. Prý to bude stejné jako dosud, ale ke všemu ostatnímu mi přibude péče o domácnost. Snažila jsem se jejich řeči nevnímat a nenechat si nasadit pověstného brouka do hlavy." vzpomíná Kamila.

Mohlo by vás zajímat: Láska je občas slepá: Tohle jsou důvody, proč jsem se muži rozhodla tolerovat občasné "bokovky"

Postupem času však začala přemýšlet nad tím, co se stane v případě, že jejich manželství opravdu spadne do zaběhnutých kolejí a strach z toho, že se už nemůže jen tak postavit a odejít, celé situaci ještě přidá.

"Začala jsem svůj strach přenášet i na Honzu. Sice nechtěně a podvědomě, ale postupně si všiml, že se mnou něco není v pořádku. Chtěl se mnou mluvit, ptal se, v čem je problém, ale já mu nemohla říct pravdu, vždyť by mě vysmál. Bát se rutiny ve vztahu, ve kterém jsme ji dosud ani jednou nezažili bylo přece absurdní!" dodává Kamila.

Nenechte si ujít: Brala jsem si ho ze strachu ze samoty: V tento konkrétní moment jsem však zjistila, že jsem to nikdy neměla udělat

"Ráno jsem ale u postele našla lístek, na kterém stál jen krátký text. Chtěl, aby jsem se připravila na večer. Dala si na sebe červené šaty, které jsem měla oblečené na našem prvním rande, ale obout jsem si měla tenisky. A prý stačí, když na něj počkám na schůdkách vedoucích na ulici. K tomu, proč tak mám udělat, přidal jen krátké vysvětlení. Prý mi pokaždé, když budu cítit neopodstatněný strach a nedůvěru vůči naší lásce, ukáže kdy a proč se do mě zamiloval a proč dokážeme společně opravdu všechno. Neměla jsem však čekat, že si zopakujeme naše první rande jen proto, že mám mít stejné šaty. To, kam půjdeme a co budeme dělat, nikdy nebudu vědět dopředu. Stejně jako naši budoucnost. Je nevyzpytatelná, ale o to hezčí." dodává Kamila, která už dávno nezažila něco tak spontánního a přirozeného jako tenhle výjimečný večer. A už se nedokázala dočkat dalších, které jednou, když se jejich vztah bude zdát nudný, znovu nečekaně přijdou.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..