Květiny jako součást interiéru: Rozzáří váš domov a navíc mají pozitivní vliv na psychiku

Jsou krásné, něžné a dodají domovu teplo a klid. Ano, řeč je o květinách. Pokud vám v interiéru chybí, děláte velkou chybu. Dokáží totiž proměnit dům, či byt na skutečnou oázu klidu!

Foto: HM home, facebook.com/pg/Kapsula.popupstudio
Foto: HM home, facebook.com/pg/Kapsula.popupstudio

Mohlo by vás zajímat: Typy interiérů podle jednotlivých zemí: Romantický pařížský byt vás doslova ohromí!

Více než jen dekorace

V dnešní době se staly interiérové rostliny více než jen "květinou v květináči". Nejen jako dekorace jsou dokonalou volbou. Mají svou přidanou hodnotu. A to hned z několika důvodů.

  • Živé rostliny v interiéru zlepšují ovzduší, vlhkost vzduchu, což pozitivně ovlivňuje dokonce i na naše zdraví
  • v moderních minimalistických bytech dokáží tlumit hlučnost a zlepšit akustičnost samotného prostoru
  • v interiérech, kde je minimum nábytku skutečně vypadají skvěle a dotvářejí jedinečnou atmosféru.

Právě proto se člověk na takových místech cítí mnohem příjemněji. Je dokázáno, že rostliny vnášejí do umělého prostředí kus živé přírody, což má skvělý vliv na zlepšení naší nálady. Proto by vám zeleň rozhodně neměla chybět v pracovně. Napomáhá soustředěnosti a zvyšuje pracovní pohodu.

Když má zelená "zelenou"

Často se setkáváme s názorem, že květiny do ložnice nepatří, ale není to pravda. Držte se však jednoho pravidla. Do světlých ložnic vybírejte druhy s tmavě zelenými listy a do tmavších se světlezelenými listy.

Občas stačí malý doplněk ve formě rostlin a váš byt získá punc výjimečnosti. Vytvořte si inspirativní, zelené prostředí doma, které se stane součástí vašeho životního stylu.

Sáhněte po rostlinách, které ve vás vyvolávají pozitivní emoce a jste z nich nadšené. A pokud se bojíte, že by vám malá zelená oáza doma příliš dlouho nevydržela, mýlíte se. Dnešní květináče zjednodušují péči o rostlinky na minimum, takže obavy z náročné péče zde nejsou na místě.

Přečtěte si také: V moderní domácnosti: Svěží jarní proměna ložnice, která vás zaručeně inspiruje

Foto:
H&M Home, facebook.com/pg/Kapsula.popupstudio
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..