Neuměla jsem si představit, že se najde muž hodný mé dcery: Tvrdohlavost mě v našem vztahu naučila jedno

Daniela se své děti snažila chránit za každou cenu. Do jaké míry je to však v pořádku, a kdy to může více uškodit než pomoci?

Zdroj:Profimedia
Zdroj:Profimedia

"Myslela jsem si, že se můj postoj změní tím, jak budou děti růst, ale situace se pouze zhoršovala. Čím více měli potřebu trávit čas mimo dům a mou péči nepotřebovali tolik jako dříve, tím jsem se stávala úzkostlivější. A nejen vůči nim, ale i vůči jejich partnerům. A to zejména pokud šlo o mou dceru."

Inspirujte se: Těsně před narozením našeho syna se mi přiznal k nevěře a já jsem odešla: Nakonec to však osud zařídil jinak

Přehnaná péče

"Dianu jsem hlídala jako oko v hlavě. Už jako teenagerku jsem ji téměř nikdy nepouštěla z domu. Vždy mi musela hlásit pokud se někam vydala s úmyslem přespat a víkendové pobyty s přáteli byly z velké části tabu. Neuměla jsem si pomoci, stále jsem měla pocit, že jí nikde nemůže být tak dobře jako doma, že nikdy není tak bezpečně, a pokud nebudu mít oči a uši na stopkách, něco se jí určitě stane." vyjádřila se na margo svého vztahu s dcerou Daniela.

"Potom však dospěla a já jsem ztrácela svou moc. Co je však ještě horší, letní lásky se v Dianině případě začaly proměňovat na opravdové vztahy. Ale já jsem se s tím jaksinedokázala smířit. Neměla jsem zájem poznat muže, se kterým si neuvěřitelně rozuměla, nechtěla jsem vědět, co je na něm skvělé, a proč se Dianě tak líbí. Prostě jsem svou dceru chtěla pro sebe a žádný chlap mi nepřišel dost hodný toho, aby tuto situaci změnil." dodává Daniela, která však postupem času na své chování začala doplácet.

Mohlo by vás zajímat: Brala jsem si ho ze strachu ze samoty: V tento konkrétní moment jsem však zjistila, že jsem to nikdy neměla udělat

Chtěla mít svůj vlastní život

To, co ještě v teenagerském věku bylo tak nějak akceptovatelné, Diana už jako dospělá žena nebyla ochotna tolerovat. Chtěla svůj vlastní život, který nebude záviset na rozhodnutí její mámy, ale neuměla ho dosáhnout jinak než tak, že se vlastní mámě odcizí. "Když byla ještě dítě, někdy si takříkajíc postavila hlavu. Vždy však po pár dnech opět poslušně přišla zpět a moje úzkostlivé chování bez komentáře promlčeno. Jako dospělá žena však už podobné ústupky nebyla ochotna tolerovat. Co mě ale překvapilo více než kdyby se zlobila, byl fakt, že mě prostě začala ignorovat." vzpomíná Daniela.

Jejich vztah se proměnil na klubko nevyslovených výčitek a křivd. Diana nechodila domů, přestěhovala se k příteli a aby nemusela poslouchat máminy výčitky, neprobírala s ní soukromý život téměř vůbec.

Nenechte si ujít: Život milenky: Jak jsem se ocitla v roli té druhé, ač jsem to vůbec neměla v plánu

"Tehdy jsem si uvědomila, že moje snaha udržet si dceru, skončila absolutním opakem.Nikdy jsme si nebyly tak vzdálené. Nikdo podle mě pro ni nebyl dost dobrý a nakonec jsemto byla já, koho právě kvůli takovému postoji vyloučila ze svého života. Moje úzkostlivéchování přivedlo náš vztah na bod mrazu. Nevěřila jsem, že i v tomto věku stále od života dostanu ponaučení, ale tentokrát jsem ho asi potřebovala." přiznává Daniela, která se snaží svůj postoj změnit. Kvůli dceři, kterou není ochotna ztratit za žádnou cenu.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2018 Frogfoot s.r.o..