Dlouhý let vás už nepřekvapí: Tyto maličkosti si s sebou určitě vezměte na palubu letadla

Cestování může být někdy vyčerpávající a náročné. Abyste si však svůj let užily naplno, inspirujte se našim seznamem věcí, které vám na dlouhých letech nesmí chybět!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Ani cestování letadlem nemusí být zrovna nejpohodlnější. Pokud vás čeká cesta, která je delší než dvě, tři hodinky, nezapomeňte si do své příručního zavazadla zabalit těchto pár maličkostí! Budou vašimi zachránci!

Přečtěte si také: Vaše řeč těla někdy prozradí víc, než byste chtěly: Na tato gesta si během konverzace dejte pozor

Zůstaňte hydratovaná i ve vzduchu

Prvním důležitým pravidlem po nástupu na palubu, je očistit své tělo. Když už máte klid od všeho shonu vnějšího světa, dopřejte klid i vaší pokožce. Odličte ji, hydratujte a nechte dýchat. Právě proto by ve vaší přenosné make-up taštičce neměl chybět malý odličovač a odličovací ubrousky, hydratační krém nebo olej a jako bonus i mastička na vaše rty. Ve vzduchu se totiž může s vaší pokožkou dít leccos. Zajistěte si, aby byla v klidu, i když nastávají změny tlaku.

Samozřejmě, během dlouhého letu je důležité tekutiny doplňovat i zevnitř. Určitě si proto s sebou nabalte i přenosnou plastovou láhev. Nemůžete ji přenést plnou přes letištní kontrolu, ale pokud z ní vylijete vodu a doplníte si ji v letadle či na letišti, máte u sebe zásobu tekutin, kterou budete nutně potřebovat.

Pomůcky na lepší spánek

Pokud sedíte v letadle a prošly jste všemi kontrolami bez problémů, váš tep se může konečně uklidnit. Máte před sebou dlouhé hodiny nicnedělání, ze kterého se pokuste vytěžit maximum. Dovolte svému tělu naplno se zrelaxovat a na palubu si určitě přibalte nafukovací polštář a masku na spaní. Pokud se vám v letadle nedaří usnout zkuste si v lékárně pořídit melatonin. Je to přírodní látka, která je produkována naším tělem, právě ve chvílích, kdy usínáme. Pokud si ho nasadíte po vzletu, užijete si klidný tvrdý spánek, díky kterému vám i let projde rychleji.

Krásně teplo i v -50° C

Spánek už přichází, vám je však zima. Toto je typická chyba, které se cestovatelé dopouštějí. Při plánování svého leteckého outfitu myslete na co nejpohodlnější materiály. Nezapomeňte ani na ponožky. Pokud se vám nehodí k letním sandálům či pantoflím, určitě je mějte u sebe v příručním zavazadle. Když náhodou míváte v letadle problém s krevním oběhem, vyzkoušejte si s sebou vzít speciálně cestovatelské ponožky, které dostatečně prokrvují končetiny i při dlouhém sezení. Malým skvělým pomocníkem umí být i šál. Můžete jej použít jako deku, případně jako polštář, když si ten zapomenete nabalit.

Mohlo by vás zajímat: Měsíc narození o vás prozradí, zda jste předurčeni k manželství: Podívejte se, jak to s vámi je

Zábava i během letu

Ne každý se na palubě letadla pořádně vyspí. Pokud je to i váš případ, určitě nezapomeňte na množství maličkostí, které vám zpříjemní dlouhou cestu. Časopisy si můžete koupit i na letišti, přibalte si průvodce, či  odpočinkovou knihu a začtěte se do nich. Také je velkým plusem mít u sebe externí nabíječku. Ne všechny společnosti nabízejí na své palubě internet, proto si doma připravte zásobu filmů, hudby či her, které víte, že vás tak snadno neomrzí. Sluchátka by měly být pak samozřejmostí. Jejich výběr však nepodceňte. Pokud víte, že je budete mít v uších více než tři hodinky, vybírejte si takové které netlačí. V tom případě jsou vhodné právě větší typy, které pokryjí celé ucho a nepřekáží.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..