S bříškem na cestách: Cestování těhotných je stále diskutovaným tématem, tímto se však nenechte odstrašit

Ano, i v dnešní době je dovolená s bříškem rozporuplným tématem. Jsou ženy, které neváhají vycestovat do exotických zemí i v šestém měsíci a na druhé straně i takové, které by nešly ani pár kilometrů od domu.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Jste v radostném očekávání, ale léto bez dovolené si neumíte představit? Máte plnou hlavu starostí s tím, že přestože toužíte po moři, sluncem zalité pláži, bojíte se aby se náhodou něco nestalo? Podívejte se, jaké aspekty byste měly zvážit předtím, než se rozhodnete vycestovat.

Inspirujte se: Chcete vědět, zda máte skutečně nadané dítě? Tyto rysy a vlastnosti by vám to mohli prozradit

Obecně platí, že při plánování dovolené s miminkem v bříšku byste se měly zaměřit zejména na období, kdy se rozhodnete vycestovat. Nejen ze zdravotního hlediska, ale i proto, abyste si to opravdu ještě užily. Říká se, že ideální čas na cestování je mezi 14 -28 týdnem. Máte za sebou to nejkritičtější období a zároveň ještě daleko do porodu. Samozřejmě i později je to možné, jen už by vás mohl doprovázet jistý diskomfort. Zejména pokud se rozhodnete letět letadlem.

Výběr destinace

Ne, nemusíte být odkázány jen na slovenské velehory. Klidně se vydejte na dovolenou letadlem. Sicílie, Sardinie, Rhodos, či Kréta jsou jako destinace ideální. Příjemné klima, v létě zahřáté moře a přiměřená délka letu. To co představuje pro těhotné riziko, jsou změny tlaku. Právě proto, byste dovolenou na delší vzdálenosti měly stihnout do 28. týdne. Pokud patříte mezi prvorodičky, ještě mezi 28. a 36. týdnem těhotenství vás letecké společnosti přepraví, ale budou vyžadovat lékařské osvědčení. V letadle nezapomínejte pít dostatek vody a klidně se několikrát projděte v uličce. Pokud se dá, jídlům na palubě se raději vyhněte. No a pokud toužíte přece jen po cestě do pro cestu do exotičtější destinace, zaměřte se na ty, kde nepotřebujete očkování. Skvělý je Mauricius, či Bali.

Gastronomie na dovolené

Pokud jste skutečné gurmánky a rady ochutnáváte nová jídla, v těhotenství byste měly být přece jen o něco opatrněji. Volte spíše potraviny, na které jste zvyklé. Vyhněte se novým druhům koření, maso si dopřejte jen dobře uvařené a mléčné produkty pasterované. No a v neposlední řadě nezapomínejte na dostatečný pitný režim. Nejen kvůli dehydrataci, ale i jako prevenci hromadění vody v těle.

Na toto během cestování v těhotenství raději zapomeňte:

1. Náročné poznávání nových památek - Samozřejmě chápeme, že pokud jste právě přicestovaly do své destinace snů, chcete všechno vidět. Ale poznávání památek v rozpáleném městě, není to pravé ani pro vás ani pro prcka v bříšku. Dopřejte si krátké procházky po městě v podvečerních hodinách, ale určitě to nepřehánějte. Na náročné výstupy a "památkový maratón" zapomeňte. Pro vlastní dobro.

2. Vysokohorská turistika - V žádném případě se během těhotenství nedoporučuje navštěvovat místa s nadmořskou výškou nad 3.600 m.n.m. Je to velké riziko nejen pro nenarozeného drobečka, ale i pro vás.

3. Kontakt s neznámými zvířaty - Během této cesty si raději odpusťte hlazení cizích psů, koček, opiček. Dokonce i pokud byste jely na safari, zkuste tuto část vynechat. Člověk někdy neví ...

Nenechte si ujít: Dlouhý let vás už nepřekvapí: Tyto maličkosti si s sebou určitě vezměte na palubu letadla

Při cestování dejte vždy na zdravý rozum. Vy sama nejlépe víte, jak se cítíte a co zvládnete. V tomto období se však nesnažte o nějaké překonávání. Dělejte věci, které vás těší a jsou vám příjemné. Pokud totiž nic nechybí vám, tak ani miminku v bříšku. Zapomeňte tedy na vystrašené příbuzné a jejich zaručené rady, ale vsaďte na vlastní instinkt. A zejména si tu dovolenou opravdu užijte!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..