Proč dnes mladé páry o tom druhém neustále pochybují? Toto jsou důvody, pro které se nechtějí brát

Není nic neobvyklého na tom, že dnes se muži a ženy do manželství nehrnou. Důvodů, proč manželství není tím správným řešením nyní ani v blízké či dokonce daleké budoucnosti, je mnohem více. Toto jsou některé z nich, kvůli kterým ztrácí tradiční hodnota manželství význam.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Současné ženy a současní muži se stále častěji rozhodnou vstoupit do manželství až po třicítce nebo vůbec. Na to, abychom věděli, proč je to tak a co je k tomu vede, nemusíme být kdoví jak prozíraví. Protože jejich důvody jsou velmi prosté a vidíme je všude kolem sebe každý den.

Mohlo by vás zajímat: Nejlepší partnerka pro vztah podle horoskopu: Jste tou, která je pro muže skutečnou odměnou nebo spíše trestem?

Mama hotel

Co už v bytě nebo v domě, ale mama hotel je stále více rozšířenější a populárnější forma žití, která vyhovuje nejen mladým mužům, kterým se máma postará doslova o veškerý komfort. Ale i mladé ženy se dlouho dnes drží u rodičů a takříkajíc máminých sukní. Není to z čisté vypočítavosti, ale proto, že je jim takto jednoduše dobře. Nemusí se v podstatě starat o nic jako manželé, kteří žijí už ve svém, mohou si odejít a přijít kdy se jim zachce. Proto raději spolu dlouhá léta chodí, než by měli vstoupit do neznáma v podobě manželství, kde by už byli na všechno sami dva. Protože tak to prostě chodí, že když se dva vezmou, logicky se očekává, že budou chtít své vlastní hnízdo.

Pochybnosti, zda je ten pravý, prav

V minulosti se dva poznali, rok spolu chodili, když se poštěstilo, tak mladá dívka otěhotnělo a svatba a manželství bylo přirozeným krokem, o kterém nikdo nepolemizoval tak jako dnes. Většinou to byl nejčastější scénář, ve kterém hráli hlavní roli protagonisté v podobě našich rodičů a prarodičů. Tím, že je dnes svět takový otevřenější, lidé cestují, poznávají nové kultury, nové tváře, nové způsoby života, mají s čím srovnávat, více se zamýšlet a proto dlouho i otálejí s tím, zda je ten člověk, s nímž jsou již tak dlouho hodný toho, aby si ho vzali za manžela či manželku. Tak raději čekají, vždyť, co když přijde někdo lepší. Jen pozor, abychom nečekali a nepochybovali příliš dlouho, neboť někdy není až tak velmi nad čím ...

Čtěte také: Manželka měla tajný účet, na který si šetřila peníze: Nejdříve jsem o tom nic nevěděl a cítil se ošizen, ale potom ...

Strach ze změny, že přijdou o identitu či svobodu

Další z důvodů, pro který se mladí lidé nechtějí vázat manželstvím, je ten, že si myslí, že v něm ztrácejí svou identitu, svou svobodu. Znáte ty vtipné slogany a myšlenky typu žena před manželstvím a v něm nebo opačně. Lidé mají strach, že se změní oni nebo jejich partner, partnerka a pokud se to i stane, obviňují z toho instituci manželství, ale ruku na srdce. Změna statusu rozhodně není za tím, pokud váš partner najednou není tím, za koho jste ho měli. Jedině v případě zlatokopa či zlatokopky, kteří se rozhodli cíleně vmanipulovat pod maskou dobroty někoho do manželství, aby z toho měli profit a pak ukáží svou pravou tvář.

Když někdo nechce dospět

I takoví lidé bývají. I toto je jeden z důvodů, proč se nechce mladý muž, ale klidně i mladá žena vázat manželským slibem, proč jim vyhovuje status přítel/přítelkyně, ne manžel/manželka. Protože s manželstvím přichází jakýsi dosud nepoznaný pocit odpovědnosti za druhou osobu, za společný život, za vybudování vlastního domova, možnost mýt vlastní děti, jejichž příchod se přece v manželství očekává. Říká vám něco tato otázka? "Kdy se konečně vezmete?" A když se vezmete následuje otázka: "A kdy budete mít konečně děti?" Tak to prostě bývá a ptají se vás to nejen rodiče a rodina, ale i přítelkyně, kolegové a někdy i úplně cizí lidé. Tak se lidé ocitají pod tlakem, a vybírají si zůstat raději "navždy mladým", ale zároveň nedospělým. Protože dospět by měl každý bez ohledu k tomu, zda je ženatý nebo svobodný ...

Nepřehlédněte: Muži narození v tomto znamení jsou pro ženy neodolatelní: Odhalte spolu s námi, čemu vždy podlehneme

Nevíra v instituci manželství

Tradiční hodnoty sami o sobě někomu nic neříkají a manželství mnozí moderní lidé pokládají za přežitek dnešní doby, v níž podle nich vyhovuje každého ponechat si svoji svobodu alespoň papírově. Mnozí to obhajují tím, že přece na co, když se mají rádi a je jim spolu dobře, papír nepotřebují. Nuž k tomuto jen tolik, že kolik lidí, tolik chutí, takže i nevíra v instituci manželství je jedním z důvodů. To je však již věcí každého jednotlivce.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..