Potraviny, které vás automaticky odvodní: Pomozte organismu k rychlému hubnutí

Existují potraviny, které vašemu organismu mnohem více prospívají než některé jiné. Chcete-li své tělo vyformovat a zbavit vnitřní vody, vybírejte právě tyto zdravé kousky.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Rychlou pomocí pro váš organismus je odvodňovací kúra. Kromě účinků, které dokážete na svém těle pozorovat již během pár dní, pozitivně ovlivňuje i celý váš organismus. Nebude se vám jen snadněji dýchat, ale zajistíte si i zlepšený imunitní systém, silnější klouby a dostatek energie. Zranění se vám rychleji zahojí a pomůže i proti nepříjemnému ukládání podkožního tuku.

 

Přečtěte si také: 5 věcí, které můžete udělat každý den pro ploché bříško: Takto se dopracujete k vytouženému tělu do 4 týdnů

Zaveďte si systém ve svém stravování

Odvodnění na základě zdravých potravin je prospěšné pro organismus jako celek. Problémem bývá zadržování vody v těle a samozřejmě i její přesolení. Vyvráťte však mýtus o nemožnosti pití vody při odvodňování. Vodu si dopřejte, všechny slazené a bublinkové nápoje však nahraďte.

Paradoxní surovina

Vodou nadupaná okurka má prospěšné účinky proti odvodnění. Tento malý paradox dělá dobře právě vašemu tělu. Je přírodním diuretikem, má močopudné účinky a její energetická úroveň není vysoká. To z této zeleniny dělá skvělou potravinu vhodnou i na nízko-kalorické diety. Obsahuje až 95% vody a ma významný detoxifikační účinek. Draslík a vápník jí pomáhají chránit naši játra, žlučník či střeva. Takto stejně působí i šťavnatá rajčata či červený meloun.

Červená superpotravina

Slovenská červená řepa může pomoci ke krásnému tělu. Její účinky jsou přímo léčivé. Pomáhá hubnout právě tím, že organismus zbavuje nečistých látek. Za to může právě obsah bílkovin, vlákniny, vápníku, vysokého podílu železa, fosforu, ale také vitamínů A, B, C, K, betakarotenu a kyseliny listové. Podporuje obranyschopnost organismu, snižuje cholesterol a má antibiotické účinky. Kromě toho odkyseluje organismus, podporuje funkci ledvin a má močopudné účinky.

 

Mohlo by vás zajímat: Peganová dieta těží ze dvou populárních typů stravování: Osvojte si její metodu 5-4-3-2-1

Domácí recept na lék

Účinného pomocníka si dokážete vysadit i doma, dokonce i v květináči. Asijské mungo fazolky si naklíčite pohodlně, pokud je namočíte do studené vody na 12 hodin a pak je připravíte ve speciální nakličovací misce. Studené jsou mnohem zdravější než jejich tepelně zpracovaná verze. Detoxikují tělo, obsahují hodně vitamínu A, D, B, hořčík, železo a jejich cholesterol je nulový. Mají vysokou sytící schopnost, avšak neobsahují žádný cukr. Můžete si je dát samostatně jako zdravý snack, ale i na saláty či k masu.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..