Podzimní detoxikační kúra, která vás dostane opět do formy: Zkuste kombinaci chilli a kurkumy

Zázraky na počkání. Přesně to slibuje podzimní detoxikační kúra. Nejenže ztratíte přebytečné kilogramy, ale upevníte i své zdraví.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Třídenní detoxikační, očistná kúra prý funguje perfektně. Vyplaví z vašeho těla škodlivé látky, zbavíte se nadbytečné vody a navíc ztratíte i přebytečné kilogramy. Na podzimní období je jako stvořená. Navíc po tomto očistném programu se budete cítit mnohem lépe.

Přečtěte si také: 3-denní detoxikační plán: O účinnosti této diety vás přesvědčí jídelníček, který jsme pro vás připravily

Co je pro vás tabu

Během následujících tří dnů zapomeňte na alkohol, kofein, slazené a sycené nápoje, pečivo, těstoviny, brambory, rýži, maso a jakékoliv polotovary.

První den

Očistná kúra začíná nejpřísnějším a snad i nejtěžším dnem. Povolené jsou totiž pouze čerstvé ovocné šťávy, do nichž přidáte vždy jen lžičku kurkumy a kousek chilli papričky.

Snídaně: Pomerančová šťáva s chilli a kurkumou

Oběd: Ananasová šťáva s chilli a kurkumou

Večeře: Grapefruitová šťáva s chilli a kurkumou

Druhý den

Druhý den přidejte k ovocným šťávám zeleninu. Může být syrová, vařená, či grilovaná. No a v dopoledních hodinách si můžete dopřát i pár ořechů.

Snídaně: šťáva z červené řepy, jablka s kurkumou, chilli a hrst ořechů

Oběd: Vařená brokolice, mrkev a cuketa

Večeře: Míchaná zeleninová šťáva s kurkumou a chilli

Třetí den

K ovocným a zeleninovým šťávám přidejte nízkotučný bílý jogurt. Ten si můžete dát klidně na snídani i oběd, jen večer ho vynechte.

Snídaně: Jogurtový koktejl z banánů s kurkumou a chilli

Oběd: Zeleninový salát s jogurtem

Večeře: Zeleninová polévka s kurkumou a chilli

Mohlo by vás zajímat: Osvědčená alkalická dieta: Vaše tělo vám poděkuje už po pár dnech, své pH vyvážíte již ve třech krocích

Úkolem chilli v tomto procesu je, že patří mezi nejlepší přírodní spalovače tuků vůbec. Látky obsažené v chilli mají tepelné účinky. Jsou zodpovědné za spalování tukových tkání a zlepšují trávení. Kurkuma zase pomáhá detoxikovat játra, podporuje trávení, reguluje metabolismus a posiluje imunitu. Nejsilnější sloučeninou v kurkumě je kurkumin, tedy polyfenol, který vykazuje neuvěřitelných 150 terapeutických aktivit. Nezapomínejte však na to, že tuto kúru třeba skutečně držet jen tři dny a rozhodně ne více.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..