Největší mýtus o tom, jak zhubnout z břicha: Dá se vůbec ztratit jen tento břišní tuk?

Mnoho lidí je nespokojených s konkrétní částí svého těla, ze které se snaží i zhubnout. Mnoho z nich právě s nahromaděným tukem v oblasti břicha. Jak se však účinně zbavíte břišního tuku a dá se vůbec hubnout jen z této partie, aniž jsme komplexně zhubly na těle?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Na břišní tuk masti, pásy i cvičení, ale funguje to?

Množství lidí je nespokojených se svou menší či větší pneumatikou kolem břicha. Na odstranění břišního tuku zkoušejí různé procedury, mezi jinými zmíníme například různé vibrační pásy na hubnutí nebo speciální masti spalující tuky, kterými si tuto partii těla natírají. Tyto však často nemají žádný kýžený efekt.

Mohlo by vás zajímat: Postní dieta bez jojo efektu je opravdu populární: Hubnou díky ní i ti, kteří dietu držet neumí

Mýtus nebo pravda?

Zažitým mýtem však opravdu je, že z konkrétní partie těla můžeme zhubnout, především poctivým cvičením sérií cviků na danou oblast. Realitou však je, že jen do určité míry. Pokud jde o hubnutí jednotlivých partií těla, například z břicha, odborníci, kteří se vyjádřili pro internetový portál lifehack, se shodují v tom, že se nedá přesně předpokládat odkud bude organismus čerpat a redukovat své tukové zásoby při hubnutí. Proto je potřeba brát hubnutí komplexně. Každý organismus, každá stavba těla je jiná, proto ačkoliv se budete snažit zhubnout z břicha, můžete naopak začít hubnout z úplně jiné partie těla.

Čtěte také: Zázračná olejová kúra: Nejenže díky ní zhubnete, ale také skvěle detoxikujete své tlusté střevo

Zajímavost, která svědčí ve prospěch mýtu

Odborníci dále prozradili i jednu zajímavost, která svědčí ve prospěch toho, že do určité míry se dá zhubnout i z břicha nebo jiné konkrétní partie těla. Všimly jste si někdy, že pokud se dotýkáte části těla, kde je více nahromaděného tuku, je studenější oproti částem, kde máte tuku méně? Je to proto, že v oblasti s více tuku je minimální průtok krve. Proto je možné se zaměřit na zvýšení toku v krvi v dané oblasti s více tukem. To můžete docílit například střídáním teplé a studené vody na dané místo při sprchování nebo masáží apod. Pravdou však je, že rozdíl, který byste spatřily, resp. nezpozorovaly, by byl minimální, nepatrný.

Nepřehlédněte: Postní dieta bez jojo efektu je opravdu populární: Hubnou díky ní i ti, kteří dietu držet neumí

Jediným účinným pravidlem je toto

Jedinou pomocí či radou zůstává tedy to, že se budeme řídit tím, že my lidé jsme organismy, které dodržují termodynamický zákon, zákon zachování energie. Pro naše tělo bychom tedy měli zajišťovat rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie. Pokud tedy chceme ztratit tělesný tuk z konkrétní dané oblasti, funguje to tak, že musíme tratit tuk komplexně. Musíme tedy spalovat více energie, než přes den zkonzumujeme.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..