Po 10 letech manželství jsem přišla na to, jak udržet dlouhodobě jiskru ve vztahu : Tato věc nás dodnes naplňuje

Manželství je hotová alchymie. No na to, abyste v něm udržely jiskru i po letech, je potřeba mít skutečně recept. Zjistila to i Natálie, která nedá na jednu jedinou věc dopustit.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Natálie s Mirkem tvořili takový ten klasický ukázkový pár. Chodili spolu od střední, během výšky se vzali a po ní Natálie otěhotněla. Narodil se jim vytoužený prvorozený syn a dva roky na to rozkošná malá princezna. Dokonalý vztah jako z filmového plátna.

 

Mohlo by vás zajímat: Zrádné blondýnky, které mají zálusk na muže: Skutečně souvisí nevěra s barvou vlasů?

Společný čas není všechno

Výborně si rozuměli, měli množství společných zájmů a také i s dětmi si vždy našli čas sami pro sebe. Šli do kina, na společnou večeři, wellness pobyt. Jednoduše snažili se trávit čas i společně a nebavit se jen o plenkách a o tom, jaký malý milník jedno z dětí aktuálně překonalo (samozřejmě i to bylo pro ně důležité). "Roky jsem si říkala, jak to skvěle ve srovnání s našimi kamarády zvládáme. Byla jsem hrdá na to, že jsme si dokázali rozdělit čas, který jsme trávili společně s dětmi, ale i o samotě," začíná své vyprávění Natálie. "Nicméně tehdy jsem ani jen netušila jak moc jsem se mýlila."

 

Čtěte také: Na seznamce jsem poznala ženatého muže: Když jsem se ho zeptala tuto otázku, jeho odpověď mě zarazila

Na tuto věc byste rozhodně neměly zapomínat.

Jak to však bývá, čas plyne a děti rostou. Čím byly děti starší, tím méně Natálii a Mirka potřebovaly. Najednou měli hromadu času jeden pro druhého. A už jim nebyl tak vzácný, jako když byly Adámek a Nina maličcí. "Dostali jsme se do bodu, kdy jsme si po 10 letech neměli co říct. Naše vždy aktuální téma - děti, bylo najednou zastaralé. A my jsme postupně zjišťovali, že jsme zapomněli trávit čas jeden bez druhého. Jednoduše o samotě." Přitom je to pro manželství nesmírně důležité. Tehdy si opravdu máte o čem povídat. Sdílíte pocity a zážitky toho druhého, jste si vzácnější a jakýsi bližší. Avšak právě na tuto drobnost většina párů zapomíná. "Já už dnes vím, že každý potřebuje svůj vlastní prostor a čas, kdy může být o samotě. Právě díky tomu se každý den máme o čem bavit a těšíme se jeden na druhého ... A to je nejlepším kořením vztahu i po letech."

 

Nepřehlédněte: Na expartnerku svého manžela jsem nikdy nežárlila: Až do momentu, dokud jsem ji nepoznala, teď mě znepokojuje

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..