Žárlíte na cizí ženy? Jednou z nejčastějších příčin je, že jste ve svém životě začaly ignorovat toto

Pociťujete závist den, co den při pohledu na jiné ženy? Já načase osvobodit se od těchto negativních emocí a začít si všímat skutečné krásy života, jinak nebudete nikdy šťastné.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Závist se považuje za negativní vlastnost člověka. Někdy však může mít i pozitivní účinky. Například tehdy, když se kvůli jiné ženě, které závidíte postavu či práci, nakopnete a začnete na sobě makat. Avšak ta dlouhodobá hořkokyselá závist zanechává na životech velké stopy. Závist podporuje nespokojenost, strach, depresi či sklíčenost. Způsobuje to, že lidé dělají věci, které by za jiných okolností nedělali. Rovněž rozbíjí i dlouholeté přátelství či vztahy.

Přečtěte si příběh: Na expartnerku svého manžela jsem nikdy nežárlila: Až do momentu, dokud jsem ji nepoznala, teď mě znepokojuje

Přestože závist a žárlivost nemají na naše životy dobrý vliv, lidé a hlavně ženy se jich neumí zbavit. Je to neustálý boj, porovnávání se s jinými ženami, jejichž příběh povětšinou ani neznají. Nenávidět je jen kvůli tomu, že jsou hezčí, úspěšnější, oblíbenější nebo mají lepšího partnera. Drží v sobě zášť, která je ještě více dusí a ubližuje na psychice.

Pokud jste se v některém z těchto řádků našly, zkuste se osvobodit od závisti některými z těchto kroků od autora Joshua Beckera z knihy The More of Less.

Zaměřte se na dobro ve vašem životě

Jedním z největších důvodů, proč ženy závidí život té druhé je to, že ten svůj život začaly brát jako samozřejmost. Buďte pokorná a vděčná za všechno, co máte. Pokud je něco co vás trápí a můžete to změnit, tak to změňte. Pokud je to něco, co se nedá vylepšit, zahoďte to za hlavu a více se tím nezabývejte.

Nikdo není dokonalý a nikdo nemá vše

Možná má ta žena dokonalou postavu, ale nemá kolem sebe skvělou rodinu, která ji podrží. Možná je ta pěkně upravená dáma úspěšnou podnikatelkou s množstvím peněz, ale nedaří se jí otěhotnět. Sociální sítě podněcují v lidech závist, ale je třeba mít na paměti, že i vy dáváte na internet pouze ty pěkné fotky a momenty ze života stejně jako ostatní. Tak potom proč ostatním ženám věříte ty na pohled dokonalé instagramové životy?

Vyhýbejte se lidem s nesprávnými hodnotami

Pokud trávíte celé dny v kruhu lidí, kteří považují za highlighty jejich života materiální věci, vysoký plat a luxusní auta je logické, že se dostanete do pasti porovnávání se. V životě jsou však důležitější věci, než mít každý týden novou kabelku. V případě, že jsou pro vás tato setkání toxické, změňte prostředí a vyhledávejte společnost jiných vděčných lidí.

Mohlo by vás zajímat: Moje nejlepší přítelkyně si začala s mým ex: Přestože jsem se tvářila, že jsem nad věcí, tato věc mě trápila

Oslavujte úspěch druhých

Přestaňte se dívat na život jako na soutěž. Jak se říká: Přej a bude ti přáno. Povýšení, narození miminka, nový byt jsou přece skvělé důvody k radosti. V okamžiku, kdy se naučíte těšit z radosti jiných, to bude obrovský krok k překonání závisti jednou provždy.

Buďte velkorysé

Dokonce i tehdy, když se do toho musíte nejprve nutit. Věnujte svůj čas, finance, schopnosti, dovednosti nebo se staňte dobrovolnicí. Když začnete trávit čas a věnovat svou energii těm, kteří mají méně než vy, zjistíte a uvědomíte si, že závist je opravdu velká hloupost.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
LT

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..