Přísná dieta podle Lady Diany: Co všechno si odpírala tato ikonická žena, aby vypadala hubenější a mladší?

Britská nejmilovanější princezna si své stravování přísně střežila. O jejích potížích s příjmem potravy věděl původně málokdo, ovšem i její zásluhou je dnes nízko kalorická dieta velmi populární záležitostí.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Blonďatá dobrosrdečná Lady Diana se vyznačovala i svými přísnými návyky v oblasti stravy. Změna prostředí z jejích domácího a příchod do paláce ovlivňovaly i na její psychiku. Sama však věděla, že si touží zachovat postavu jako lusk a k tomu jí dopomáhala ne vyvážená strava, ale strava omezená o jakýkoliv tuk i cukry. Podívejte se, co tato princezna do svých úst prostě nevložila. U ní stokrát platilo pořekadlo, že pro krásu se trpí.

Přečtěte si také: Nejlepší životní moudrosti ze seriálu Sex ve městě: Tyto hlášky nás naučily smát se i plakat

Ideální postava

Lady Diana měla velké srdce a vysoce stanovené své vlastní standardy. Chtěla aby její tělo bylo během let neměnné, vitální a zdravé. Svého dvorního kuchaře však dotlačila k malému ústupku. Vytvořil pro ni stravu, která byla zbavena jakéhokoli tuku i cukrů. Preferovala vegetariánské pokrmy, avšak milovala ryby a velké množství zeleniny.

Na veřejnosti se prezentovala jinak

Při veřejném stolování dostávala své jídlo separátně, avšak tvářila se, že jí jídlo všech pozvaných hostů. Nikdo nesměl vidět rozdíl, aby Dianu nepodezíráli z problémů s příjmem potravy. Pro své děti chtěla také to nejlepší a ačkoliv s nimi jedla, stravovala se vždy zdravě. Nechtěla aby chlapci museli od mala dodržovat její zásady, právě naopak. V jejich stravování byla benevolentní a dovolila jim všechny dětské hříšnosti.

Spojení zdraví a cvičení

Známá je právě věta její kuchaře McGradiho. Diana mu jednou řekla, že jeho úkolem je postarat se o tuky v jejím jídle, na ni zůstává péče o cukry, které vypotí v tělocvičně. Princezna cvičila každý den a právě pohyb ji udržoval i v psychické pohodě. Úkolem jejího hlavního šéfkuchaře bylo i omezit Dianin přístup k sladkostem. Milovala sušené rozinky, ale i sladký chlebíček s pudinkem. Brambory byly její slabostí, proto si je i přes jejich velký obsah cukrů dopřála alespoň jednou za týden.

Mohlo by vás zajímat: Nejkrásnější svatební šaty slavných hvězd: Viz., s jakou celebritou máte podobnou postavu či vkus

Pozitivní vztah k jídlu byl pro ni velká meta

Sama princezna se snažila o vybudování si najpozitívnejšieho vztahu k jídlu. Později se u ní projevila bulimie, měla však tendenci vyhnout se jí a zlepšit své stravovací návyky. Jídlo bez přidaného tuku i cukrů, množství zeleniny, ovoce a žádné umělé látky se staly její nejlepšími přáteli. Jídlo důkladně studovala a dodávala svému tělu jen to, co opravdu potřebovalo.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..