Jaké jméno by mohl nést potomek Meghan a Harryho? Tyto královské jména mohou inspirovat dvojici s výběrem

Sice je mladý královský pár známý svou rebelií a porušováním pravidel při výběru jména, pro své očekávané miminko musí postupovat podle určitých zásad. Tato jména přicházejí v úvahu, jejich historie i význam jsou hodné královského člena.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Meghan Markle i princ Harry se už svého vytouženého děťátka nemůžou dočkat. Jak je v britské královské rodině zvykem, pohlaví malého potomka se dozvíme později, pokud ho už i vědí, nechávají si ho pro sebe. Právě proto můžeme společně plánovat mužské i ženské jména. Tyto přicházejí v úvahu nejvíce. Spojují totiž v sobě historickou důležitost, honosný význam i propojení s předchozím členem královské rodiny.

Přečtěte si také: Hrdá matka šesti dětí Angelina Jolie: Na tuto zásadu nedá při výchově dopustit a učí to své ratolesti odmalička

Dilema prvního jména

Jméno, po kterém bude malý člen rodiny nejznámější, by se mohl vybírat na základě jeho nejdůležitějších královských předků. V úvahu přichází Alexander, nebo ženská verze Alexandra, protože toto jméno nese jako prostřední jméno sama královna Alžběta. Podobnou inspiraci by si dvojice mohla vzít i ze středního jména otce dítěte. Princ Harry nese jméno Charles a toto jméno by bylo velmi příznivé i pro dítě. Svou lásku k dítěti by mohli vyjádřit právě jménem David, které znamená milovaný. Vítězství a vzpomínku na silnou britskou královnu by zase znamenalo jméno Victoria.

Střední jméno je také důležité

Dvojice by při výběru prostředního jména nešlápla vedle, pokud by holčičku pojmenovali Diana. Kromě krásné vzpomínky by v tomto jménu oznámili světu, že toto dítě pro ně představuje jejich vlastní božství. Podobně se dá pracovat i se jménem Kate. V královské rodině není oficiálně žádná Kate pouze verze Catherine, kterou nese i teta malého, Catherine Middleton. Jméno Arthur nesl nejstarší syn královny Victorie a prince Alberta, velkých vládců, kteří jsou inspirací celého královského potomstva.

Mohlo by vás zajímat: Brigitte Macron věří v pravou lásku: Nejmladší dceři v tomto dává jasný důkaz, jak si jít za splněním svého snu

Spojení Ameriky i Británie

Jelikož je Meghan Američanka, nemůžeme zapomínat ani na jména, která jsou populární právě v této oblasti. Výběr by měl být spojením právě královské vznešenosti a kousku kontinentu za velkou louží. Tyto kritéria splňuje jméno Caroline, které se v roce 2017 zařadilo mezi jedno z nejčastějších ženských jmen v USA. V britské historii zastává silnou pozici. Princezna Caroline byla milovanou dcerou Británie. Pokud bude dítě chlapec, může se jmenovat Patrick, který je patronem Irska. V Americe se toto jméno používá jako populární mužské jméno již od roku 2005.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..