Tři důležité znaky, které se přenášejí z matky na dceru: Toto vám předala vaše máma, ubraňte tomu své děti

Matka jako naše nejmilující osoba na nás přenáší vlastnosti, které si na začátku ani nemusíme uvědomovat. Kterým bychom se však měly vyhnout, abychom žily spokojenější a hlavně samostatnější život?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Když se zamyslíte nad tím, jaké množství jste strávily chvílemi s vaší mámou, musí vám být jasné, že existují znaky, které ona přenesla na vás a vy můžete totéž udělat i s vaší dcerou. Tyto jsou nejrizikovější, můžete je však vnímat z negativního i pozitivního hlediska.

Přečtěte si také: Otce jsem naposledy viděla jako malá: Až po letech mi vysvětlil, že za jeho odchodem stála tahle absurdita

Posuzování jiných

Při vztahu matka dcera se ne nadarmo říká, že jablko nepadá daleko od stromu. Mámy a dcery si formují názory na základě té druhé a následně je aplikují na svět kolem sebe. Dcera s touhou hledí na vše, co si myslí její matka a někdy zcela podvědomě kopíruje její chování k ostatním. Jelikož jsou obě ženského pohlaví, dokáží být i velké drbny. Nelze se proto divit, že názor na člověka vytvoří jako jednu komplexní úvahu, která se v mnoha bodech podobá. Vy dopřejte svým dětem dostatek prostoru na vlastní názor a i při rozhovoru s matkou, nesdílejte s ní úplně všechno. Právě přehnaná upřímnost může vést k slití vašich dvou světů a vašich názorů na svět kolem sebe.

Podřízenost

Pozor na tento nebezpečný rys. Pokud i na sobě vidíte, že v žádném případě nechcete být domácí puťka, kterou například mohla být vaše matka, nenechte se zmýlit názory, které kolují o ženách. Dokážete být silná a samostatná a pokud vás jednou nebaví vařit, klidně tuto aktivitu přenechejte svému partnerovi. Ženy by měly vědět, že jsou častokrát odhodlanější než muži, mluvte v tomto smyslu i svou matkou a rozšiřujte její obzory.

Mohlo by vás zajímat: Moje tchyně téměř zničila naše manželství: Až tohle otevřelo mému muži oči

Potřeba mít vše pod kontrolou

Když už si žena vede vlastní život, neustále se obrací zpět a vzpomíná. Pokud zůstává při pozitivní analýze, s ničím nemusí být problém. Ten přichází až když její touha po dokonalosti tkví v kontrolování jiných či kontrolování vlastního života. Zapamatujte si, že to, že vás vaše matka naučila, že vše má být na 210%, má své výjimky. Pokud už nemůžete, zda potřebujete změnu, neváhejte si vzít prostor sama na sebe a nekontrolovat svůj život. Být svobodná má přece své výhody!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..