I chladný interiér lze zútulnit: Svíčky se postarají o teplo domova a ještě mnohem více

Jednoduchý a dostupný doplněk pro každého jsou svíčky. Přinášejí do domovů teplo, pohodu a harmonii. Jsou ideální volbou do chladných, šedých či industriálních interiérů, kde se postarají o zjemnění celkové atmosféry.

Zdroj: H&M Home
Zdroj: H&M Home

Co dokáží s interiérem svíčky?

Pokud máte doma více než jen jednu voňavou svíčku, v tom případě to již není jen takový náhodný doplněk, ale neodmyslitelná součást interiérového designu. Zda jste si toho vědomy nebo ne, svíčky zdobí prostor svou vůní, uspořádáním i celkovým tvarem a provedením. Dokáží změnit a zútulnit obytný prostor, otevřít místnost a hlavně vyčarovat idylickou atmosféru.

Přečtěte si: Zvířecí motivy jsou v kurzu nejen na oblečení, ale i v bytovém designu: Jak z nich neudělat kýč?

Správná vůně dělá divy

Aromatické svíčky dokážou naladit atmosféru podle vašich potřeb. Je důležité si nejprve definovat, co chcete vůní říct. Čekáte návštěvu? Sáhněte po vůních připomínajících čerstvě uklizený byt či svěží prádlo. Romantická večeře u vás doma? Ideální volbou jsou smyslné tóny, které podtrhnou atmosféru večera. Vánoční večírek? Vsaďte na kořenité akcenty evokující svařené víno či pečení koláčů. Na trhu je nespočet druhů vůní, proto před jejich koupí popřemýšlejte. Protože i vůně, stejně jako písně, mají moc změnit náladu.

Vsaďte na kvalitu ne kvantitu

Důraz se klade i na materiál, ze kterého jsou svíčky vyrobeny. Dejte přednost ekologickým nezávadným svíčkám z přírodního vosku a esenciálních olejů, které jsou šetrné k přírodě i k vašemu zdraví.

Tip: Vytvořte si relaxační oázu

Vytvořte si vlastní wellness svět. Udělejte si z koupele při svíčkách víkendový rituál. Napusťte si vanu, zapněte příjemnou hudbu a odpočívejte při světle svíček. Položte je na vanu, k zrcadlu nebo na zem na různé podnosy či tácky. Závisí na tom, jak vám to prostor dovolí. Takto strávený zimní večer vám dodá energii do dalšího pracovního týdne.

Mohlo by vás zajímat: Trendy interiéry podle slavných žen: Scarlett Johansson má ráda eleganci, Jessica Alba miluje barvy

Foto:
H&M Home, Bonami, Luminia, Diagram, bytove-parfumy.sk
Zdroj:
LT

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..